WITAMY W NASZEJ ŚWIETLICY   

w roku szkolnym 2022/2023 

 

Zadaniem świetlicy szkolnej jest wspieranie i uzupełnianie pracy szkoły we wszystkich jej zakresach. Zapewniamy opiekę uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu. Tworzymy alternatywne formy spędzania wolnego czasu. Rozwijamy zainteresowania i uzdolnienia uczniów. Integrujemy grupy rówieśnicze. 

Nasze działania odbywają się w atmosferze życzliwości i zrozumienia oraz zachęty do aktywnego i kreatywnego działania. 

 

Świetlica szkolna działa codziennie

w godzinach 6.30-17:00.

W roku szkolnym 2022/2023 do świetlicy szkolnej zapisanych jest 200 uczniów z klas I-V. Dzieci podzielone są na 8 grup wiekowych. 

 

Opiekę nad dziećmi sprawują wykwalifikowani nauczyciele:

 

mgr Irena Hadło - lider świetlicy 

mgr Joanna Kasprzyk-Pasternak 

mgr Bożena Kuśnierz 

mgr Regina Kusak  

mgr Janusz Warzocha 

mgr Michał Durek 

 

 

Ramowy rozkład dnia w świetlicy 

6.30-8.00  

Przychodzenie dzieci do świetlicy, rozmowy indywidualne z wychowankami, zabawy dowolne pod kierunkiem nauczyciela  

8.00-8.50  

Drugie śniadanie  

8.50-11.00  

Zajęcia programowe zgodne z tematyką realizowaną w świetlicy, zajęcia w grupach zainteresowań pod kierunkiem nauczyciela.  

11.25-13.30  

Obiad. Zabawy dowolne w grupach.  

13.30-15.30  

Zajęcia w grupach zainteresowań pod kierunkiem nauczyciela:  

  • Zręczne ręce wszystko potrafią - prowadząca Irena Hadło
  • Łamigłówki mądrej główki - prowadząca Irena Hadło
  • Zajęcia z papieroplastyki - prowadząca Irena Hadło
  • Bajkoterapia – prowadząca Joanna Kasprzyk-Pasternak 
  • Zajęcia czytelnicze „Warto czytać” - prowadząca Joanna Kasprzyk-Pasternak 
  • Gry i zabawy stolikowe - prowadząca Joanna Kasprzyk-Pasternak 
  • Kodowanie na dywanie - prowadząca Bożena Kuśnierz 
  • Zabawy plastyczne - prowadząca Bożena Kuśnierz 
  • Angielski na co dzień - prowadząca Regina Kusak 
  • Poetyckie prace plastyczne - prowadząca Regina Kusak 
  • Kółko warcabowe – prowadzący Janusz Warzocha i Michał Durek
  • Gry i zabawy ruchowe – prowadzący Michał Durek
  • Sport to zdrowie - prowadzący Janusz Warzocha 

15.30-17.00  

Rozchodzenie się dzieci do domów, zajęcia relaksacyjne, zabawy dowolne w sali.

  

WEWNĘTRZNY REGULAMIN ŚWIETLICY

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z COVID-19


   ROK SZKOLNY 2022/2023 


PÓŁKOLONIA W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU "BEZPIECZNA PRZYSTAŃ - DZIAŁANIA TERENOWE" 

Od 16 do 30 sierpnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 16 był realizowany program „Bezpieczna przystań – działania terenowe” organizowany przez Fundację Polki mogą wszystko. Nauczycielki świetlicy SP16 organizowały czas dzieciom - świetną zabawą, ruchem, wypoczynkiem i innymi atrakcjami!  

Podczas trwania półkolonii dzieci miały okazję poznać historię miasta Rzeszowa, zwiedzić główne atrakcje miasta. Wszyscy znakomicie integrowali się podczas wspólnych wyjść. 

 

DZIEŃ KROPKI 

Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy w świetlicy szkolnej był pełen niespodzianek i ciekawych zajęć. 15 września obchodzone jest zawsze święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.  

Tego dnia uczniowie tworzyli prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Oglądaliśmy historię Vashti, malowaliśmy Kropkę, stworzyliśmy drzewo talentów oraz "Matematyczne kropki". Wszyscy świetnie się bawili.  

 

JESIENNE OWOCOWE KOMPOZYCJE 

Jesień zawitała do świetlicy na całego … dzieci rozpoznawały jesienne owoce, z których potem zrobiły kolorowe szaszłyki. Było wesoło, barwnie i smacznie. 

 

ZRĘCZNE RĘCE WSZYSTKO POTRAFIĄ 

W świetlicy na zajęciach „Zręczne ręce wszystko potrafią”- dzieci pod opieką pani Irenki wykonały przepyszne kanapki. Mottem zajęć był fragment wiersza: 

Jeśli chcesz się żywić zdrowo,  

jadaj zawsze kolorowo!  

Jedz owoce i jarzyny,  

to najlepsze witaminy!  

Jedz razowce z grubym ziarnem,  

zdrowe jest pieczywo czarne!  

Na kanapkę, prócz wędliny,  

połóż listek zieleniny! 

 

ZBIÓRKA DLA PRZYTULISKA W MAJDANIE KRÓLEWSKIM 

Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 16 zorganizowały zbiórkę na rzecz bezdomnych kotów i psów, podopiecznych przytuliska w Majdanie Królewskim. Osobami odpowiedzialnymi za akcję były panie: Kasprzyk - Pasternak (świetlica szkolna), Monika Szaro (nauczycielka biologii), Irena Hadło (świetlica szkolna). Zbierane były dary to: karma, przysmaki, gryzaki, smycze, miski, kocyki itp. Zaangażowanie dzieci było ogromne. Zwierzęta z wdzięcznością przyjęły podarunki.   

 

 

„WRZUĆ PIĄTAKA DLA ZWIERZAKA” 

 

Zbieranie darów dla przytuliska w Majdanie Królewskim zostało przedłużone do końca listopada. Zorganizowano dodatkowo kiermasz z maskotkami, kartkami i magnesami  

w związku akcją charytatywną dla bezdomnych psów i kotów. Gorąco wszystkim dziękujemy za pomoc. 

 

 

 

 

PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ZGINĘLIŚWIATEŁKO PAMIĘCI PRZY OSIEDLOWYM POMNIKU 

 

Dzieci ze świetlicy pod opieką p. Irenki i p. Asi, udały się pod pomnik ofiar II wojny światowej przy ul. Bohaterów, aby zapalić znicze. Warto pamiętać o tych, którzy odeszli, a którym należy się pamięć od żywych.  

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ  

Czytanie okolicznościowych opowiadań, oglądanie filmów edukacyjnych, wykonywanie prac plastycznych oraz rozmowy z wychowankami trwają w naszej świetlicy już od tygodnia. Wszędzie króluje biel i czerwień - barwy narodowe.  

 

 

DZIEŃ CZARNEGO KOTA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ 

 

W tym roku obchody Dnia Czarnego Kota przypadły na 17 listopada. Czarny kot od niepamiętnych czasów kojarzony jest z wieloma przesądami i magicznymi praktykami.  

W związku z tym Świetliczaki wykonywały ilustrację jesiennego czarnego kota przynoszącego radość, a nie pecha. 

 

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA 

 

W świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na Świetliczaka. Zanim uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do grona podopiecznych świetlicy, musieli wykazać się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą i przejść wiele prób m.in. uśmiechu, przedstawiania się, wygimnastykowanej buzi, śmiechu oraz znajomości regulaminu świetlicy.  

Na zakończenie, by dopełnić tradycji, uczniowie przystąpili do ślubowania i złożyli uroczystą przysięgę. Potem była doskonała zabawa. Wychowawcy świetlicy życzyli nowym Świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym. 

 

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ” 

 

Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Mój Przyjaciel Miś, miś z ulubionej bajki” organizowany przez nauczycielki świetlicy SP 16, p. Irenę i p. Joannę, rozstrzygnięty. Rozdaniu nagród towarzyszyła galeria prac konkursowych. Zwycięzcy otrzymali dyplomy          i nagrody. Dziękujemy za piękne prace i zapraszamy za rok. 

 

NAGRODA ZA JESIENNY BUKIET 

 

W Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Jesienny bukiet - na jesieni świat się zmieni" nasza uczennica Zuzia otrzymała nagrodę. Gratulujemy! 

 

AKCJA „ 5 PORCJI ZDROWIA” 

„W zdrowym ciele zdrowy duch” to temat tygodnia w świetlicy szkolnej. Rozmawialiśmy  

o 5 zasadach zdrowego stylu życia. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami, ale też poznały dużo nowych sposobów na to jak być zdrowym. 

4 marca 2022 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę walentynkową zorganizowanego dla klas I – IV. Uczniowie naszej szkoły chętnie angażowali się w przedsięwzięcie i próbowali swoich sił, tworząc kreatywne prace pełne serc, czerwonego koloru i innych miłosnych symboli. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym, a także wszystkim tym, którzy wzięli udział w konkursie.

Zobacz Galerię

Z okazji Dnia postaci z bajek do świetlicy szkolnej zawitało mnóstwo atrakcji. Były bajkowe zabawy z chustą animacyjną, rymowane zagadki, odgadywanie imion bajkowych bohaterów, quiz dotyczący rozpoznawania bajek Disneya, kolorowanki, zakodowane postacie z baśni. Towarzyszyła nam radość, entuzjazm i emocje.

Zobacz Galerię

Pamiętamy o ważnych świętach takich jak Dzień Odzyskania Niepodległości i wykorzystujemy ten czas na utrwalenie sobie symboli naszego kraju oraz rozmowy o ich znaczeniu. Pod opieką nauczycieli odbyło się czytanie patriotycznych wierszy, legend i niepodległościowe quizy. Następnie wychowankowie tworzyli prace w barwach narodowych: biało-czerwona wstęga, kontury Polski itp.. Panował nastrój uroczysty, ale i pełen entuzjazmu.
 

Zobacz Galerię

W świetlicy szkolnej odbyło się Uroczyste Pasowanie na Świetliczaka przygotowane przez wychowawców oraz starszych świetliczaków. Zanim uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona świetliczaków, musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej Czekało na nich wiele prób, które sprawdziły ich wiedzę i umiejętności. Była więc próba wiedzy, dotyku, wygimnastykowania języka, uśmiechu oraz znajomości regulaminu świetlicy. Na zakończenie uczniowie przystąpili do pasowania, wypowiadając słowa uroczystego przyrzeczenia. Otrzymali również pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek. Nowym świetliczakom życzymy samych przyjemnych chwil spędzonych w świetlicy szkolnej!

Zobacz Galerię

Jesień wiąże się nie tylko ze spadającymi, złotymi liśćmi. Połączona jest ona również ze świętami Dnia Zmarłych i Zaduszkami. Są to dni modlitwy za zmarłych, odwiedzania cmentarzy i zapalania na grobach świateł (świec, zniczy), będących symbolem nieśmiertelności duszy ludzki. W świetlicy szkolnej też zapanowała atmosfera zadumy i refleksji. Nasze Świetliczaki zapoznały się z obchodami Dnia Wszystkich Świętych w Polsce i na świecie. Przeprowadzono rozmowę na temat odpowiedniego zachowywania się w miejscach pamięci. Dzieci wykonywały prace plastyczne odpowiednie do nastroju, a więc kolorowe znicze czy tematyczne kolorowanki. Nie obyło się też bez trochę weselszych elementów (np. dynie).

Zobacz Galerię

Jesienna pora sprzyja wykonywaniu prac plastycznych, głównie ze względu na bogactwo swoich darów. Fantazja dzieci nie zna granic, zwłaszcza gdy w grę wchodzą patyczki higieniczne! U nas w świetlicy nikt się nie nudzi, tym razem uczniowie wyczarowali piękne, jesienne drzewa. Grupa świetlicowa z klasy 3a, pod opieką pani Klaudii, przywitała kalendarzową jesień piosenką pt. "Autumn leaves", opracowaną podczas zajęć świetlicowych -Angielski na wesoło! W ramach zajęć z Kodowania na dywanie uczniowie zbudowali z klocków przepiękne, kolorowe, jesienne liście. Namalowali również jesienne obrazki w rymowankach ukryte. Zabawy było co niemiara!

Zobacz Galerię

Uczniowie ze świetlicy szkolnej już po raz drugi wzięli udział w międzynarodowym CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, największym programistycznym wydarzeniu w Europie. CodeWeek to inicjatywa polegająca na organizacji różnego typu zajęć promujących naukę programowania.
W naszej szkole zajęcia polegały na zabawie, podczas której dzieci mimowolnie i z uśmiechem ćwiczyły pamięć, spostrzegawczość i refleks. Prowadząca, pani Bożena Kuśnierz, zaproponowała układanie puzzli tematycznych, „kubeczkową grę”, rysowanie zakodowanego obrazka według ustalonych koordynatów, grę planszową bazującą na informacjach, które uczniowie już zdobyli oraz podobne aktywności związane z programowaniem. Wszyscy dobrze się bawili i za rok świetlica szkolna na pewno weźmie udział w kolejnej edycji CodeWeek.

Zobacz Galerię

Kolorowe kubki...proste, niedrogie i bardzo uniwersalne narzędzie, które można wykorzystać wielokrotnie na zajęciach ruchowych, matematycznych, językowych...czy zawierających elementy kodowania.
W świetlicy szkolnej, w ramach zajęć "Kodowanie na dywanie", dzieci rozwijały swoją wyobraźnię i kreatywność, budując różne konstrukcje i obrazy. Już samo układanie wież nieźle ćwiczyło motorykę małą, koncentrację i cierpliwość. Zwłaszcza jeśli świetliczaki wymyślały naprawdę skomplikowaną konstrukcję. Okazuje się, że układanie piramid z kubeczków może być niezłym wyzwaniem dla każdego dziecka.

Zobacz Galerię

W Dniu Kropki mnóstwo kolorowych kropek zagościło w świetlicy szkolnej. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Organizujemy tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.
Nasi wychowankowie zapoznali się z książką "The Dot", którą napisał Peter Reynolds. Uważnie słuchali o losach bohaterki tego tekstu (opowiada on o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, dzięki czemu dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie wykazali się kreatywnością w tworzeniu prac plastycznych rozpoczętych od tytułowej kropki, świetlicowego Drzewka Szczęścia czy przepięknych słoneczników. Dzieci plastycznie przedstawiały swój talent wewnątrz dużej "kropki" oraz zapoznały się z alfabetem Braille'a, przy pomocy którego zapisywały swoje imiona.
Dzięki różnorodnym zajęciom świetliczaki odkrywały swoje zdolności lub prezentowały je innym.

 

Zobacz Galerię

Świetlica szkolna również w tym roku przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”.
Nauka kodowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym nie musi być ani trudna, ani nieciekawa. Zajęcia z kodowania nie muszą być też przeprowadzane wyłącznie w pracowni komputerowej. Zaproponowane dla dzieci zabawy związane z programowaniem dostosowane są do codziennych aktywności dydaktycznych i wychowawczych. Z programem „Uczymy dzieci programować” nauka podstaw programowania będzie więc wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą.

Zobacz Galerię

Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany jest Dniem Nauczyciela i jest polskim świętem oświaty oraz szkolnictwa wyższego w kraju. To wyjątkowy czas, kiedy uczniowie i ich rodzice mogą docenić pedagogów oraz podziękować za ich pracę.
Janusz Korczak zapisał piękne słowa: "Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć". Dlatego też w świetlicy szkolnej uczniowie przygotowywali kolorowe laurki z kwiatami w dowód wdzięczności za poświęcenie włożone w przekazywanie wiedzy, ale również w podziękowaniu za wytrwałość, cierpliwość i czułe serce.

Zobacz Galerię

Święto Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. Z tej okazji nasze babcie i dziadkowie obdarowywani są szczególnymi dowodami miłości. W tym roku z powodu pandemii Covid-19 kolejny raz babcie i dziadkowie nie mogą przybyć do naszej szkoły, ale wnukowie nie zapomnieli. Z tej okazji uczniowie przygotowali piękne laurki i życzenia, które podarują swoim bliskim w domach. 

 

Kochane Babcie i Drodzy Dziadkowie,  

z okazji Waszego święta 

Wszelkiego dobra Wam życzymy  

od dzieci i całej szkoły. 

Zdrowia, miłości i spokoju oraz uśmiechu na co dzień. 

Cudownie z wnukami spędzajcie czas i zdrowie niech nigdy nie opuszcza Was! 

 

                                         

                  Wychowawcy świetlicy szkolnej

  

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Szczególną uwagę zwracamy wtedy na dobre uczynki i pozytywne emocje. Uczniowie naszej świetlicy w tym dniu byli zachęcani do okazywania sobie wzajemnie szacunku, serdeczności, uśmiechu, do mówienia miłych słów, niesienia bezinteresownej pomocy innym! Wszyscy zgodnie przyznali, że takie zachowanie jest istotne w każdej chwili, a nie tylko w czasie obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Dzieci chętnie brały "miłe słowo" i przekazywały innym oraz obdarowywały wszystkich uśmiechem.

Zobacz Galerię

Święty Mikołaj odwiedził naszą szkolną świetlicę. Czas oczekiwania zapełniały różnego typu atrakcje. Świetliczaki wykonywały piękne prace plastyczne związane z mikołajkami. Przede wszystkim jednak ogłoszono wyniki Świetlicowego Konkursu Plastycznego "Portret Świętego Mikołaja". Nagrody za swoje piękne prace otrzymali:
Klasy 1:
I miejsce - Wojciech Turoń kl. 1c
I miejsce - Filip Sokół kl. 1c
II miejsce - Sebastian Kwaśny kl. 1c
II miejsce - Lena Łyszczarz kl. 1a
III miejsce - Mikołaj Jaracz kl. 1c
Klasy 2:
I miejsce - Julia Brecławska kl. 2c
II miejsce - Wiktoria Brzeska kl. 2c
II miejsce - Jakub Plichta kl. 2b
III miejsce - Nina Kisała kl. 2c
Klasy 3:
I miejsce - Maria Turoń kl. 3a
II miejsce - Marlena Kwaśny kl. 3a
II miejsce - Lena Woźny i Martyna Garduła kl. 3c
III miejsce - Michał Sokół kl. 3b
Pozostałe dzieci, biorące udział w konkursie, też zostały symbolicznie nagrodzone. Było dużo drobnych prezentów, radości i pochwał. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Zobacz Galerię

W świetlicy zapanowała już atmosfera zimowo-świąteczna. Choinka, portrety Świętego Mikołaja, dekoracje okienne i w salach świetlicowych oraz wszechobecna kolęda wprowadzają wszystkich w radosny nastrój.

Zobacz Galerię

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Od dawna kojarzą się z magią i wróżbami, dlatego nie mogło zabraknąć ich obchodów podczas zajęć w świetlicy. Wyświetlone filmy edukacyjne, wróżby z wykorzystaniem prezentacji w Genially, wykonywanie zakodowanych obrazków, wypełnianie kolorowanek - to wszystko nawiązywało do znanych tradycji andrzejkowych.

Zobacz Galerię

25 listopada przybyła do świetlicy cała rodzina misiów. Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy bardzo aktywnie oraz artystycznie. Tego dnia część dzieci przyszła ze swoim pluszowym przyjacielem. Pojawiło się też kilka innych pluszaków. Każdy był wyjątkowy.
W świetlicy przygotowano dla dzieci wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, wspólne śpiewanie piosenek, czytanie bajek o misiach, oglądanie filmów z misiem w roli głównej, kolorowanki z misiami itd. Dzień ten pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

Zobacz Galerię

Akcja "Pomóżmy zwierzakom" zakończona! Wszystkim darczyńcom ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie gorąco dziękujemy w imieniu organizatorów, czyli pani Joanny Kasprzyk-Pasternak i pani Moniki Szaro oraz opiekunów z Przytuliska w Nowej Dębie. Chcemy również złożyć podziękowania za zaangażowanie w akcję dla sklepu zoologicznego "Zoo Iguana" przy ul. Rejtana 67!

Zobacz Galerię

Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pt. "Bajkowa postać w różnych porach roku". W Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pt. "Bajkowa postać w różnych porach roku", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18, uczennice z naszej świetlicy zdobyły:
- nagrodę - Emilia Piech z kl 3b,
- wyróżnienie - Lena Łyszczarz z kl 1a.
Opiekunem obu uczennic była pani Irena Hadło, nauczyciel świetlicy.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zobacz Galerię

W listopadzie 2021 r. w świetlicy szkolnej SP 16 odbył się VI MiędzyświetlicowyKonkurs Plastyczny „Mój przyjaciel Miś –Gumisie”, zorganizowany przez panią Joannę Kasprzyk-Pasternak i panią Irenę Hadło. Udział w konkursie wzięło 12 szkół. Nadesłano mnóstwo pięknych prac, spośród których jury wyłoniło 11 nagród i 7 wyróżnień. Odbiór nagród i wyróżnień odbywał się w dniach 1.12.2021 r. –10.12.2021 r. w świetlicy szkolnej.

Nagrody otrzymali:

•Michalina Lenik, SP 28, op. p. Krystyna Kuzdro, p Lidia Leśniak

•Marcin Such, Zespół Szkolno –Przedszkolny nr 7, op. p. Monika Czopik

•Lena Stolarska, SP 16, op. p. Bożena Kuśnierz

•Zuzanna Chciuk, Zespół Szkół Muzycznych nr2, op. p. Marta Banek

•Hanna Baran, SP 13, op. p Lidia Zelechowska

•Gabriela Machlarz, Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 5, op. p Jolanta Zając

•Gabriela Witusik, SP 24, op. p Elżbieta Domoń

•Maja Bednarska, SP 24, op. p. Bartosz Bereś

•Marta Płoskoń, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1, op. p. Magdalena Tobiasz

•Kamila Osowska, SP 25, op. p Lidia Ludera

•Aleksandra Bieda, Zespół Szkolno –Przedszkolny nr 9, op. p. Joanna Kula

Wyróżnienia otrzymali:

•Lena Woźny, SP 16, op. p. Bożena Kuśnierz

•Iga Toczek, Zespół Szkolno –Przedszkolny nr 5, op. p. Justyna Kwoka

•Elena Miś, SP 24, op. p. Bartosz Bereś

•Adam Wolanin, Zespół Szkolno –Przedszkolny nr 9, op. p. Irena Kasprzyk

•Magdalena Piechota, SP 28, op.p. Krystyna Kuzdro i p. Lidia Leśniak

•Maja Lasek, Zespół Szkolno –Przedszkolny nr 7, op. p. Monika Czopik

•Anna Pomianowska, Zespół Szkolno –Przedszkolny nr 9, op. p. Joanna Janusz

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Gorąco zapraszamy za rok!

 

Zobacz Galerię

ROK SZKOLNY 2020/2021 

W dniach 1.06–11.06.2021r odbywał się w świetlicy szkolnej XXI  Świetlicowy  Turniej  Warcabowy klas I- III. Po wielu rozgrywkach do finału doszli najlepsi z najlepszych. Z klas I, II, III grało: 27 zawodników.

Po dobrych i skutecznych zagrywkach najlepszymi okazali się:

Klasy I:

1 miejsce - Gorgosz Konrad - 1c

2 miejsce - Stawarz Filip – 1c

3 miejsce - Leńczuk Karol – 1a

4 miejsce - Placek Radosław – 1c

Klasy II:

1 miejsce - Plis Milan - 2b

2 miejsce - Worek Kacper – 2a

3 miejsce - Filar Karol – 2b

4 miejsce - Stolarski Adrian – 2b

 Klasy III:

1 miejsce - Ziarnik Leon – 3c

2 miejsce - Czerwonka Emil - 3c

3 miejsce - Witek Oliwier – 3c

4 miejsce - Żyszkiewicz Szymon – 3

 Pani Grażyna Skawina poprowadziła Turniej oraz przygotowała zawodników. 

Wygranym gratulujemy.

Zobacz Galerię

UWAGA !  POMÓŻMY ZWIERZAKOM !

zobacz 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia nauczyciele świetlicy przygotowali i przeprowadzili konkurs plastyczny „Choinkowe ozdoby bożonarodzeniowe”. Dostarczono wiele wspaniałych prac, które przyozdobiły naszą szkolną choinkę. Za wszystkie piękne prace serdecznie dziękujemy.

21.12.2020r. komisja oceniła choinkowe ozdoby i przyznała następujące nagrody oraz wyróżnienia:

Nagrody:

  1. Samojednik Mateusz kl. 1a
  2. Ciechanowicz Kajetan kl. 3b 
  3. Podulka Bartosz kl. 2b
  4. Szynal Zuzanna kl. 2a
  5. Grucela Jakub kl. 3b
  6. Sierżęga Szymon kl. 1b
  7. Opalska Natalia kl. 3c
  8. Tucka Liliana kl. 2c
  9. Dydek Bartłomiej kl. 2a

Wyróżnienia:

  1. Kloc Wiktor kl. 1b
  2. Sroka Oliwier kl. 2a
  3. Nawłoka Aleksandra kl. 1a
  4. Szymala Agata kl. 3a
  5. Sikora Gabriela kl. 1b
  6. Dworzański Kacper kl. 1a
  7. Budzińska Dominika kl. 3c
  8. Chmielewska Natalia kl. 3c
  9. Leńczuk Karolina kl. 3a
  10. Leńczuk Karol kl. 1a
  11. Fronczyk Natalia kl. 3b
  12. Plichta Jakub kl. 1b
  13. Łyciuk Remigiusz kl. 3c
  14. Żaczek Andrzej kl. 1a
  15. Kempa Karol kl. 1a
  16. Sękowski Kacper kl. 1b
  17. Kwaśny Marlena kl. 2a
  18. Hyrc Oliwier kl. 3c
  19. Młynarczyk Gabriela kl. 3c
  20. Brzeska Wiktoria kl. 1c
  21. Kotula Kacper 1a
  22. Sądel Barbara kl. 2a
  23. Warzybok Julian kl. 2b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i raz jeszcze dziękujemy za przyczynienie się do stworzenia pięknej choinki ozdabiającej hol szkolny.

 

Zobacz Galerię

W świetlicy wychowawcy wprowadzają różne formy aktywności. Jedną z nich są zabawy muzyczno-ruchowe. Niedawno zaprezentowane zostały zabawy skoczne: „ A Ty skacz ” i „ 8 KRATEK ". 

Dzieci wykonywały kolejne rytmiczne przeskoki na planszy w rytm muzyki. Wszyscy biorący udział w tej rozrywce, sprawnie wykonywali ćwiczenia, a do tego dobrze się bawili. Ponieważ piosenka odtwarzana była długo, więc zabawa mogła trwać i trwać.

Jak się okazało jest to świetna rozrywka na każdą okazję, a do tego angażuje większą grupę dzieci.

Zapewniliśmy, więc każdemu ruch i doskonałą zabawę.

Zobacz Galerię

Dzień nie jak co dzień! Święto Komisji Edukacji Narodowej! Z tej to okazji uczniowie przebywający w świetlicy przygotowali zakodowane kwiaty dla wszystkich pracowników szkoły. W pracę włożyli dużo zaangażowania i serca.

Wszystkiego najlepszego!

Zobacz Galerię

29 września cała Polska ogarnięta była myślą o czytaniu. Stało się to za przyczyną Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Również w świetlicy szkolnej ogarnęła nas pasja czytania. Panie wychowawczynie wyszukiwały co ciekawsze opowiadania i prezentowały dzieciom coraz to inne przygody

Zobacz Galerię

Właśnie zakończyliśmy w świetlicy dwutygodniowe wyzwanie akcji „Cała Polska Programuje” w ramach Międzynarodowego CodeWeek 2020.  Organizatorem była p. Bożena Kuśnierz – pasjonatka „Kodowania na dywanie”.

Uczestnicy zajęć programowali zdrowie, tworzyli muzyczne kody do własnych kompozycji rytmicznych, wykonywali rysunki przy pomocy precyzyjnie podawanych komend,  układali kod do zasad gier planszowych, ustawiali kolorowe kubki według wzoru, kodowali własne pomysły na wynalazki, tworzyli kod do kroków tanecznych „Belgijki” oraz ustalali rytm w powtarzających się zjawisk w przyrodzie.

Dzieci uczęszczające do świetlicy świetnie radziły sobie z zadaniami. Było dużo śmiechu i zabawy.

Zobacz Galerię

Rozpoczęliśmy już nowy rok szkolny 2020/21.
W naszej świetlicy spędzamy różnie czas: są zajęcia plastyczne, gry stolikowe i ruchowe. Na świeżym powietrzu, gdy tylko pogoda dopisuje, bawimy się na boisku szkolnym i placu zabaw.

Zobacz Galerię

 

ROK SZKOLNY 2019/2020 

Podczas trwania zdalnego nauczania w związku z pandemią, zorganizowano w naszej świetlicy szkolnej dwa konkursy: plastyczny i recytatorski. Udział w konkursie plastycznym dla kl. 1-4 wzięło 18 uczniów, a w recytatorskim 7.z  klas 1-4. Wszystkie prace plastyczne były bardzo ciekawe i piękne, a dostarczano je drogą mailową.

Oto wyniki:

konkurs plastyczny:                                         Konkurs recytatorski:

NAGRODA:                                                             NAGRODA:

Agata Szymala - 2a                                                  Patryk Ciurewicz – 3a

Karolina Leńczuk – 2a                                            Zofia Walus 1b – 1b

Szymon Chmiel – 3b                                               Karolina Leńczuk – 2a

WYRÓŻNIENIE:                                               WYRÓŻNIENIE:

Emilia Dacko - 1b                                                  Jan Walus – 4b

Kacper Laskowski - 1b                                            Michał Dec -1a

Kamil Chmiel - 1b                                                    Dobrawa Ziobro – 2a

Oleg Hanych – 2b                                                     Zuzanna Pichla – 1b

Zuzanna Pichla - 1b

Szymon Samojednik - 3b

Kacper Kawa – 2a

Bartosz Podulka – 1b

Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Grażyna Skawina i wychowawcy świetlicy.

Zobacz Galerię

ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „WIOSNA W KOLORACH”

 

Świetlica szkolna ogłasza konkurs plastyczny pt. „Wiosna w kolorach”. Jego celem będzie wykonanie pracy plastycznej płaskiej o tematyce wiosennej w formacie A4 lub A3, dowolną techniką. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z klas I – IV. Oceniany będzie w dwóch kategoriach:

  • I – II,
  • III – IV.

Zdjęcia prac prosimy przesyłać do 30. 04. 2020 r. na adresy e-mail, które będą podane w dzienniku elektronicznym.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie! Miłej zabawy!

Wychowawcy świetlicy szkolnej

XI Międzyszkolny Konkurs Dziecięcej Twórczości Plastycznej pod hasłem: „Bombka bożonarodzeniowa” w Szkole Podstawowej nr 28 w Rzeszowie:

  • Tucka Liliana kl.1c – nagroda – opiekun: Joanna Kasprzyk-Pasternak
  • Pawłowska Alicja kl.3b – wyróżnienie – opiekun: p. Irena Hadło

I Międzyszkolny Konkursie  Plastyczny pt: „W świecie guzików” w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie:

  • I miejsce zajęła Karolina Leńczuk  2a  - opiekun: p. Joanna Kasprzyk-Pasternak

Gratulujemy!

Zobacz Galerię

Końcem lutego została przeprowadzona w świetlicy szkolnej rozmowa nt. roli świetlicy. Zrealizowano w ten sposób jedno z zadań konkursu „ Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi - XXXI edycja”.
Podczas tego spotkania p. Regina Kusak, p. Grażyna Skawina i nauczyciele przeprowadzili zadanie konkursowe, gdzie zostało wyraźnie zaznaczone, że : Nowa podstawa programowa wskazuje świetlicę, jako miejsce nie tylko przeznaczone do spędzania czasu wolnego, ale ważne miejsce wychowania poza zajęciami edukacyjnymi. Niezwykle ważne staje się określenie głównych celów i funkcji świetlicy szkolnej, która jest integralną, a zarazem niezastąpioną częścią systemu wychowania szkolnego.
Uczniowie chętnie udzielali odpowiedzi na wyżej postawione pytanie. Zdaniem uczniów, rolą świetlicy jest: pomoc w odrabianiu lekcji, prowadzenie zajęć edukacyjnych (plastycznych, technicznych, muzycznych), a także opieka podczas gier i zabaw sportowo-rekreacyjnych.
Ponadto, uczniowie zauważyli, że wychowawcy świetlicy pomagają uczniom klas młodszych w odrabianiu zadań domowych oraz uczą uczniów samodzielności i odpowiedzialności.
Na zakończenie pogadanki uczniowie podawali przykłady roli świetlicy w szkole za pomocą wymyślonych haseł, np. „Zabawa jest fajna- siadaj i maluj z nami”, „Zabawa to MY- Ja i Ty”, „ Człowiek wychowany, to człowiek kulturalny”.

Zobacz Galerię

W ostatnim tygodniu lutego została przeprowadzona w szkolnej świetlicy rozmowa dotycząca bezpiecznego korzystania z Internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w sieci. Temat ten jest jednym z zadań konkursu „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi - XXXI edycja”.

Podczas spotkania nauczyciele, p. Regina Kusak, p. Grażyna Skawina oraz p. Adrian Ziobro podawali przykłady jak należy się zachować w przypadku, kiedy osoba po drugiej stronie monitora zachęca dziecko do podania adresu i do spotkania się w świecie rzeczywistym.

Nauczyciele przeprowadzili rozmowy z uczniami na ww. temat.

Nie od dziś wiadomo, że „surfowanie w Internecie” może być świetną zabawą oraz towarzyską i inspirującą formą spędzania czasu. Niemniej jednak należy zachować ostrożność, być dyskretnym, anonimowym, zachować dystans, a nade wszystko… trzeba uważać.

Jeśli coś brzmi zbyt dobrze, żeby było prawdą, prawdopodobnie nią nie jest! Należy zawsze sprawdzać fakty, jeżeli nie jest się czegoś pewnym.

I najważniejsze - wszystko zależy od nas. Sami decydujemy w jakie działania możemy się zaangażować i jakie informacje udostępnić!

Spotkanie bardzo uczniom się spodobało, bo zdobyli nie tylko wiedzę, ale i sami mogli się podzielić swoimi doświadczeniami „życia w sieci”.

Zobacz Galerię

28 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie został zorganizowany dzień wspólnego czytania pod nazwą: „Czytanie łączy pokolenia”, które jest jednym z zadań konkursu „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi - XXXI edycja”.

Nauczyciele świetlicy zaprosili uczniów kl. 1-5 oraz ich rodziców i dziadków do wspólnego czytania książek dostosowanych do wieku uczniów.

Pierwszą bajkę  przeczytała pani Żelazko, która doskonale poradziła sobie z tym zadaniem. Kolejni chętni rodzice, czytali „Roszpunkę”  i „Brodacza”. Wszystkie bajki bardzo się uczniom spodobały. Goście doskonale się bawili podczas wspólnego czytania.

Celem tej akcji było przede wszystkim pobudzenie u uczniów wyobraźni oraz rozwijanie kreatywności.

Akcja na pewno zostanie powtórzona za rok. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Zobacz Galerię

6.02 2020 r. odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród w VI Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „ Namaluj ulubioną kolędę” zorganizowanym przez panie: Joannę Kasprzyk-Pasternak i  Irenę Hadło.

Nagrody otrzymali: 

  • Szymon Kuzdro SP nr 28 – opiekun: p. Krystyna Kuzdro i p. Lidia Leśniak
  • Adrianna Kuczma – SP nr 25 – opiekun: p. Ewa Mocha
  • Ostap Horchakiusky – SP nr 25 – opiekun: p. Marzena Karpińska
  • Amelia Ostrowska - SP nr 25 – opiekun: p. Marzena Karpińska
  • Wiktor Wyderka - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 – opiekun: p. Jolanta Tomkiewicz
  • Eliza Pawłucka - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 – opiekun: p. Marta Banek

 Wyróżnienia otrzymali: 

  • Liwia Wiczlińska – SP nr 27 – opiekun: p. Ewa Chodorowska-Rzucidło
  • Wiktoria Jaszczur – SP nr 18 – opiekun: p. Katarzyna Rogóż
  • Nina Drabik – SP nr 18 – opiekun: p. Katarzyna Rogóż
  • Barbara Sądel - SP nr 16 – opiekun: p. Grażyna Skawina
  • Milena Kachaniak - SP nr 16 – opiekun: p. Dagmara Łabudzka
  • Zofia Walus - SP nr 16 – opiekun: p. Adrian Ziobro

 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz Galerię

11.12.2019 r. w godz.  od 1700 do 1830 odbyło się drugie spotkanie z grami planszowymi dla dzieci i ich rodzin „Zagraj na planszy, nie na ekranie”, zorganizowane przez panią Grażynę Skawinę i panią Joannę Kasprzyk-Pasternak. Tym razem mieliśmy gości z Osiedlowego Klubu Seniora. Spotkanie miało na celu integrację i miłe spędzenie czasu wolnego. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili podczas wspólnej zabawy.

Zobacz Galerię

Mikołajki  w naszej świetlicy

6 grudnia i do nas zawitał św. Mikołaj.  Przyniósł dzieciom i nauczycielom słodkości, które znajdowały się w specjalnej prezentowej skarpecie, bo nasza gromada świetlicowa jest naprawdę spora. Dzieci były szczęśliwe i chwaliły się podarunkami jakie otrzymały w domu i szkole.

Zobacz Galerię

Andrzejki w świetlicy

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb… Tak właśnie było w naszej świetlicy, gdzie zorganizowano, długo wyczekiwane, wróżby andrzejkowe dla dzieci.

Zabawę prowadziła pani  Grażyna i pan Adrian, którzy przygotowali wiele atrakcji. Dzieci losowały wróżby przepowiadające przyszłość. Dziewczęta mogły poznać imię swojego wybranka, a chłopcy wybranki. Kto chciał, mógł przekonać się co wkrótce go spotka i jaki zawód będzie wykonywał w przyszłości.

Na koniec wszystkim dzieciom zorganizowano wspaniałą dyskotekę. Radości, zabawy oraz uśmiechu było naprawdę wiele.

Zobacz Galerię

IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Latawce, dmuchawce, wiatr…” 

7.11.2019r. odbyło się  uroczyste wręczenie nagród w IX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Latawce, dmuchawce, wiatr…”. Na konkurs, zorganizowany przez panią Irenę Hadło, dostarczono mnóstwo wspaniałych prac, które całą jesień będą ozdabiały naszą szkołę.

Nagrody otrzymali:

  1. Urszula Szemraj 7 lat – opiekun: p. Krystyna Kuzdro SP 28,
  2. Gabriela Buczek 7 lat – opiekun: p. Elżbieta Buczek SP 22,
  3. Nikola Słowik 8 lat – opiekun: p. Agata Zając SP 9,
  4. Jakub Wisz 7 lat – opiekun: p. Joanna Kochańska SP 21,
  5. Helena Kaniuch 8 lat – opiekun: p. Grażyna Skawina SP16,
  6. Dobrawa Ziobro, Luiza Grzesik - 8 lat opiekun: p. Grażyna Skawina SP16,
  7. Laura Kisiel, Zuzanna Szynal 7 lat – opiekun: p. Paweł Nawrot SP16,
  8. Oliwia Tokarska 9 lat – opiekun: p. Beata Podgórska SP 18,
  9. Stanisław Kuś 7 lat – opiekun: p. Alina Bylak SP 29,
  10. Amelia Ostrowska 8 lat – opiekun: p. Marzena Karpińska SP 25.

Wyróżnienia otrzymali:

  1. Aleksandra Koryl, Gabriela Olko 7 lat – opiekun: p. Adrian Ziobro SP 16,
  2. Bartłomiej Dybka 8 lat – opiekun: p. Paweł Nawrot SP 16,
  3. Marika Rak, Wiktoria Adamczyk 7 lat – opiekun: p. Agata Zając, p. Elżbieta Czopor SP 9,
  4. Kamil Stachurski 7 lat - opiekun: p. Joanna Kochańska SP 21,
  5. Zofia Lorens 7 lat – opiekun: p. Joanna Kochańska SP 21,
  6. Marta Bereziewicz 8 lat - opiekun: p. Edyta Walczak SP 29,
  7. Aleksandra Bednarczyk 8 lat - opiekun p. Edyta Maścidło- Sączawa SP 12,
  8. Paulina Pznar 8 lat – opiekun: p. Lidia Ludera SP 25.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

 Zobacz Galerię

Pierwsze spotkanie z grami planszowymi 

„Zagraj na planszy, nie na ekranie” -  pod takim hasłem 30.10.2019 r. w godz. 1700-1830 odbyło się pierwsze spotkanie z grami planszowymi dla dzieci i ich rodzin.

Popołudnie z grami planszowymi w świetlicy przypomniało rodzicom, że tego typu forma zabawy jest ważnym środkiem kształtowania postaw i nastawienia dzieci wobec nauki, pracy i innych osób, a dla samych dzieci jest świetnym sposobem na spędzenie czasu wolnego.

Pierwsze spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze wspólnej zabawy. Zebrani grali w różne, ciekawe gry. Odbył się także konkurs na najszybciej ułożone puzzle… za to zadanie dzieci otrzymały drobne upominki. Poza tym czas upływał wszystkim bardzo miło przy słodkim poczęstunku.

Uśmiechnięte buzie uczniów i ich rodzin były oznaką nie tylko dobrze zorganizowanego przez panią Irenę Hadło i panią Grażynę Skawinę spotkania, ale także zachętą do dalszych tego typu inicjatyw.

Dziękujemy za tak liczną frekwencję i zapraszamy na kolejne spotkania z grami planszowymi!

Zobacz Galerię


   ROK SZKOLNY 2018/2019 


AKCJA ZOSTAŃ MISJONARZEM - ZAKOŃCZONA

Świetlica szkolna zorganizowała w II semestrze zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Koordynatorem była pani Grażyna Skawina i nauczyciele świetlicy.

Uczniowie i rodzice byli bardzo hojni i zebraliśmy naprawdę sporo. Dary przekazano Zespołowi Misyjnemu „Wschód”. Akcja zostanie powtórzona również w przyszłym roku.

Zobacz Galerię

XX Jubileuszowego Międzyświetlicowego Turnieju   Warcabowego.

Zobacz Galerię

XX MIĘDZYŚWIETLICOWEGO TURNIEJU WARCABOWEGO „ROZKOSZNE ŁAMANIE GŁOWY” ZORGANIZOWANEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 16 W RZESZOWIE

XX Międzyświetlicowy Turniej Warcabowy odbył się w dniu 22.05.2019 r. w godzinach 8:30–10:00 w świetlicy szkolnej. Organizatorkami były panie: Grażyna Skawina-sędzia główny, Irena Hadło i Anna Kiełb.

W turnieju wzięło udział 8 uczniów z 4 szkół podstawowych miasta Rzeszowa: Szkoła Podstawowa nr,11,16,14, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr10.

Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych:

  • w kategorii wiekowej klas II – 4 uczniów,
  • w kategorii wiekowej klas III – 4 uczniów.

W wyniku rozgrywek wyłoniono następujące miejsca:

 Grupa dzieci młodszych:

   Zajęte miejsce

   Imię i nazwisko laureata

   Nazwa i numer szkoły

    Miejsce I

   Kopeć  Jakub

   ZSzP nr 10

    Miejsce II

   Żelazko Robert

   Szkoła Podstawowa nr 16

    Miejsce III

   Indyk Sebastian

   Szkoła Podstawowa nr 14

    Miejsce IV

   Konefał  Radosław

   Szkoła Podstawowa nr 11

 Grupa dzieci starszych:

   Zajęte miejsce

  Imię i nazwisko laureata

  Nazwa i numer szkoły

   Miejsce I

   Krasoń Antoni

   Szkoła Podstawowa nr 16

   Miejsce II

  Szczudło Bartłomiej

   ZszP nr10

   Miejsce III

  Majka Michalina

   Szkoła Podstawowa nr 11

   Miejsce IV

  Sabała Szymon

   Szkoła Podstawowa nr 14

 Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze,

a laureaci dodatkowo gry stolikowe. 

Zobacz Galerię

XX "ROZKOSZNE ŁAMANIE GŁOWY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ"

ŚWIETLICOWE   ROZGRYWKI

W WARCABY KLAS 2-3

 Od 1.04 do 25.04.2019 r. podczas zajęć świetlicowych  wszyscy zapisani gracze rozegrają swój mecz (każdy z każdym).

Rozgrywki te wyłonią po 2 najlepszych warcabistów do  reprezentowania naszej świetlicy w XX  Międzyświetlicowym Turnieju Warcabowym, który odbędzie się w naszej szkole 8.05.2019 r.

 Turniej prowadzi  pani Grażyna Skawina.

 ZAPRASZAMY

XX ROZKOSZNE ŁAMANIE GŁOWY W SP-16 W RZESZOWIE

 8.05.2019 r. o godzinie 8:30 w świetlicy  Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie zostaną przeprowadzone   rozgrywki  w   ramach   organizowanego XX Jubileuszowego Międzyświetlicowego Turnieju   Warcabowego.

 Do udziału zapraszamy dwóch reprezentantów z danej świetlicy (jeden uczeń z klasy II oraz jeden z klasy III).

 Zgłoszenie prosimy przesyłać do dnia 30.04.2019 r.

  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • telefonicznie: (017) 748 24 66 lub
  • pisemnie na adres: Szkoła Podstawowa nr 16
  1. Bohaterów 1, 35-112 Rzeszów

 Zapewniamy dobrą zabawę, dyplomy dla wszystkich uczestników, a dla zwycięzców nagrody!

Cele turnieju:

  • popularyzacja wartościowego spędzania czasu wolnego,
  • rozwijanie umiejętności przestrzegania zasad i reguł gry,
  • rozwijanie zdolności logicznego myślenia, koncentracji i uwagi,
  • wyrabianie cierpliwości, wytrwałości w dążeniu do celu,
  • kształtowanie umiejętności radzenia sobie z wygraną i porażką,
  • rozwijanie umiejętności nawiązywania kontaktów towarzyskich.

 Zasady gry:

  • Każdy gracz otrzymuje po 12 pionków, które ustawia w trzech rzędach na czarnych polach.
  • Grę rozpoczyna posiadacz białych pionków.
  • Bicie jest obowiązkowe, kto tego nie zrobi, traci swoją figurę.
  • Zbijanie jest możliwe zarówno w przód, jak i do tyłu.
  • Jeżeli możliwe są dwa różne bicia to należy wykonać to większe a jeżeli bicia są jednakowe to można wybrać dowolne.
  • Pionek, który dojdzie do ostatniego rzędu planszy staje się damką. Dla odróżnienia tej figury, nakładamy na pionek jeden z wcześniej zbitych pionków.
  • Damka może poruszać się ukośnie w dowolnym kierunku o dowolną liczbę wolnych pól, ma prawo i obowiązek zbijać obce pionki, również wielokrotnie.
  • Damka nie ma obowiązku pierwszeństwa wykonania bicia.
  • Damkę można zbić damką lub innym pionkiem.
  • Kiedy pionek staje się damką, kolejny ruch przypada dla przeciwnika.
  • Wygrywa ten, kto zbije lub zablokuje wszystkie obce pionki.

  Organizatorzy: p. Grażyna Skawina, p. Irena Hadło, p. Anna Kiełb.

 

AKCJA „ZOSTAŃ MISJONARZEM” 

  

Świetlica szkolna  SP 16 zaprasza do udziału w zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, Litwy i Białorusi.

            Wszelkie dary prosimy przynosić do świetlicy szkolnej w godzinach jej pracy.

Akcja trwa do końca kwietnia.

Koordynator: pani Grażyna Skawina

V Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Namaluj ulubioną kolędę”

30.01 2019 r. odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród w V Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „ Namaluj ulubioną kolędę”, zorganizowanym przez  p. Joannę Kasprzyk-Pasternak i p. Irenę Hadło.

 Nagrody otrzymali:

  1. Jakub Urbanek SP nr 28 – opiekun: p. Krystyna Kuzdro i p. Monika Brzechowska - Gwiżdż
  2. Anna Jakubska – SP nr 18 – opiekun: p. Katarzyna Rogóż
  3. Malwina Franczyk – SP nr 4 – opiekun: p. Regina Sosnowska – Pyra
  4. Łucja Mróz - SP nr 4 – opiekun: p. Regina Sosnowska – Pyra
  5. Agnieszka Łuczyk – SP nr 1 – opiekun: p. Magdalena Tobiarz
  6. Julia Soja – Sp nr 24 – opiekun: p. Magdalena Ruszel
  7. Lena Cierpich – SP nr 25 – opiekun: p. Marzena Karpińska
  8. Emilia Świeca – SP nr 25 – opiekun: p. Lidia Ludera
  9. Maja Migut – SP nr 16 – opiekun: p. Anna Kiełb

 Wyróżnienia otrzymali:

  1. Marlena Jeż – SP nr 28 – opiekun: p. Krystyna Kuzdro i p. Jakub Jakubowski
  2. Magdalena Giera – SP nr 31 – opiekun: p . Beata Złamaniec
  3. Marta Małek – SP nr 7 – opiekun: p. Ewelina Groszek
  4. Bruno Czyż – SP nr 11 – opiekun p. Bożena Gniewek
  5. Andrea Wiśniewski – Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF – opiekun: p. Iwona

Międlar

  1. Natalia Tomalska – SP nr 2 – opiekun: p. Iwona Malinka
  2. Anna Płodzień – SP nr 2 – opiekun: p. Elżbieta Bała
  3. Wiktoria Węglińska – SP nr 18 – opiekun: p. Katarzyna Rogóż
  4. Zuzanna Hudzik – Publiczna Szkoła Sióstr Nazaretek – opiekun: p. Dorota Urban

 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

WYNIKI ŚWIETLICOWYCH I MIĘDZYŚWIETLICOWYCH KONKURSÓW PLASTYCZNYCH

 Międzyświetlicowy  Konkurs Plastyczny „Latawce, dmuchawce, wiatr...”

zorganizowany 8.11.2018 r.  przez Szkołę Podstawową nr 16 ( pomysłodawcy: p. Irenę Hadło i p. Joannę Pasternak) :

  • nagroda - Maja Migut – SP 16, opiekun p. Grażyna Skawina,
  • wyróżnienie - Natalia Puc i Gabriela Winiarska – SP 16, opiekun p. Paweł Depa.

 Międzyświetlicowy  Konkurs Plastyczny „Jesienny bukiet – Złota Jesień dary niesie”zorganizowany 7.12.2018 r.przez Szkołę Podstawową nr 17: 

  • wyróżnienie – Olga Babij kl. Ic oraz Natalia Puc kl. IV d – opiekun p. Irena Hadło.

 Szkolny Świetlicowy Konkurs Plastyczny  - Mikołajki 2018 r.

             Na  szkolny świetlicowy konkurs plastyczny „Portret Św. Mikołaja” wpłynęło 37 prac, które wykonały dzieci z naszej świetlicy. Prace były tak piękne, że wszystkie  zostały nagrodzone lub wyróżnione. 6 grudnia 2018 r. dzieci otrzymały cukierki i drobne upominki. Prace zaprezentowano na wystawie przy świetlicy.

 Międzyświetlicowy  Konkurs Plastyczny „Mój przyjaciel Miś – miś z mojej wyobraźni”zorganizowany 17. 12. 2018 r. przez Szkołę Podstawową nr 16 przez p. Irenę Hadło i p. Joannę Pasternak:

  • nagroda - Maja Migut, SP 16,
  • wyróżnienie - Aleksandra Molenda, SP 16,
  • wyróżnienie - Jakub Stojański, SP 16, op. p. Anna Kiełb,
  • wyróżnienie - Jakub Trzciański, SP 16, op. p. Anna Kiełb.

Międzyszkolny konkurs Plastyczny „Bombki choinkowe w obrazach – Dzwony, dzwonki, dzwoneczki na gałązkach choineczki” pod patronatem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie (19. 12. 2018 r.):

  • II miejsce – Jeremi Brogowski kl. IIIa – opiekun p. Anna Kiełb,
  • III miejsce - Maciej Wojtas kl. Iic - opiekun p. Anna Kiełb.

 Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Piękne święta Bożego Narodzenia – ozdoby świąteczne zorganizowany 18. 12. 2108 r. przez Szkołę Podstawową nr 29:

  • nagroda – Weronika Kojder kl. IIc – opiekun p. Irena Hadło,
  • wyróżnienie – Natalia Puc kl. IV d - opiekun p. Irena Hadło.

 Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Bombka bożonarodzeniowa”

zorganizowany 19. 12. 2018 r. przez Szkołę Podstawową nr 28:

  • nagroda – Amelia Czanerle kl Ib - opiekun p. Irena Hadło i p. Joanna Kasprzyk-Pasternak

„Mój przyjaciel Miś – Miś z mojej wyobraźni”-wyniki konkursu

17 listopada 2018 r w świetlicy szkolnej SP 16 odbyło się uroczyste rozdanie nagród w V Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Mój przyjaciel Miś – Miś z mojej wyobraźni”-  zorganizowanym przez  p. Joannę Kasprzyk-Pasternak i p. Irenę Hadło.

W konkursie wzięło udział 11 szkół. Wpłynęło mnóstwo pięknych prac, spośród których jury wyłoniło 10 nagród i 17 wyróżnień.

 Nagrody otrzymali:

  • Szymon Kuzdro, SP 28, op. p. Krystyna Kuzdro, p Monika Brzechowska – Gwiżdż,
  1. Jakub Jakubowski
  • Maja Migut, SP 16
  • Martyna Gaweł, SP 16, op. p. Katarzyna Kawałek
  • Zuzanna Drachus, SP 6, op. p. Joanna Gąsior
  • Patrycja Świętoń – Pikor, SP19, op. p. Jagoda Pustelak
  • Emilia Ciosek, SP 25, op. p. Marzena Karpińska
  • Zofia Kubiszyn, SP 29, op. p. Edyta Walczak i p. Dorota Łuczak
  • Antonina Kubrak, SP 3, op. p. Beata Rzeźnik
  • Emilia Bielak, SP 2, op. p. Elżbieta Bała
  • Julian Prokop, ZSP 8, op. p. Ewelina Jarocka

Wyróżnienia otrzymali:

  • Anna Drąka, SP 22, op. p. Beata Tarka
  • Kamil Pajda, ZSP 8, op. p. Ewelina Jarocka
  • Maja Erazmus, ZSP 8, op. p. Ewelina Jarocka
  • Jakub Zięba, SP 16, op. p. Katarzyna Kawałek
  • Jakub Smyk, SP 16, op. p. Katarzyna Kawałek
  • Filip Rapacz, SP 29, op. p. Edyta Walczak i p. Dorota Łuczak
  • Amelia Zagórska, SP 6, op. p. Joanna Gąsior
  • Wiktoria Żytkowicz, SP 24, op. p. Magdalena Ruszel i p. Karolina Piekiełek
  • Irena Dudek, SP 24, op. p. Magdalena Ruszel
  • Anna Płodzień, SP 2, op. p. Elżbieta Bała
  • Malwina Franczyk, SP 4, Regina Sosnowska – Pyra
  • Kamila Wytrwał, SP 3, op. p. Beata Rzeźnik
  • Zuzanna Dłubek, SP 25, op. p. Marzena Karpińska
  • Alan Krzyczkowski, SP 9, op. p. Natalia Krupa
  • Aleksandra Molenda, SP 16
  • Jakub Stojański, SP 16, op. p. Anna Kiełb
  • Jakub Trzciański, SP 16, op. p. Anna Kiełb

 Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Gorąco zapraszamy znów za rok!


   ROK SZKOLNY 2019/2020 


Czytaj więcej: 2018-2019 s


   ROK SZKOLNY 2017/2018 


Czytaj więcej: 2017-2018 s