Lekcje ciepła

„Lekcje ciepła” całoroczny projekt realizowany w SP16 w Rzeszowie pod patronatem Ministerstwa Energii i Ministerstwa Środowiska, przy współpracy z Wydziałem Edukacji Miasta Rzeszowa dla klas I-II oraz klasy III. Pogram edukacyjny „Lekcje Ciepła” wyróżniony został w 2019 roku przez Komisję Europejską w ramach organizowanego corocznie Tygodnia Zrównoważonej Energii (European Sustainable Energy Week). Jest to jedyny polski projekt, który kiedykolwiek został finalnie wyróżniony.

Cykl trzech części bajek o „”Czerwonym Kapturku w mieście”” przygotowany został z myślą o uczniach nauczania początkowego, szkół podstawowych. Wprowadza dzieci w bajkowy świat ciepła systemowego. Uczniowie dowiadują się z nich, jak powstaje ogrzewanie, w jaki sposób dociera ono do mieszkań oraz jak można je oszczędzać. Poznają także pojęcie smogu i uczą się tego, jak można z nim walczyć.

W ramach zajęć lekcyjnych w Szkole Podstawowej nr 16 przez cały rok szkolny 2020/21 są realizowane lekcje o tematyce ciepła systemowego, przy wykorzystaniu materiałów udostępnionych na stronie https://lekcjeciepla.pl/,pomysłów własnych nauczycieli, bajki edukacyjnej oraz działań o charakterze edukacyjno-plastycznym. Koordynator: mgr E. Magierska