Kreatywne Prace Plastyczne 2021/2022 jako innowacja w klasie 2C i na zajęciach rewalidacyjnych i socjoterapeutycznych. Uczniowie z zainteresowaniem i ciekawością podchodzili do nowych technik i sposobów wyrażenia siebie np. podczas malowania kawą gdzie połączono edukację polonistyczną z plastyczną i powstały piękne pracę o Biskupinie. Podczas realizacji projektu i innowacji komunikacja między uczniami i nauczycielem przebiegała na wspaniałym poziomie, uczniowie ulielbiali malować palcami, odbijać stemple, wycinać i łączyć różne techniki przy integracji z kolegami że szczególnymi potrzebami edukacyjnymi.
Wszystkie cele edukacyjne, artstyczne, twórcze, wychowawcze i rozwojowe zostały spełnione w 100proc., zaś zaangażowanie uczniów i nauczyciela rosło wraz z każdym nowym pomysłem.
Fantastyczna przygoda, podczas której nastąpiła integracja i wzajemna współpraca oraz rozwój kreatywnej działalności dziecka, zakończona certyfikatem dla całej placówki, klasy i koordynatora.
Tematy realizowanych prac:
1. Symetryczne wycinanki - Tulipany
2. Stemplowanie ołówkiem, kredką i farbami - Serca dla Polski
3. Technika mieszana, pastele olejne i farby - Wiosenne kwiaty
4. Wycinanki z firanki - Pani Zima
5. Gwiazdy z papieru - Karnawałowe gwiazdy
6. Malowanie plasteliną, dłońmi i palcami, odbijanie farby - Świąteczne drzewko
7. Malowanie kawą - Biskupin
8. Frotaż z liści malowany akwarelą
9. Malowanie plamą na zmiętym papierze - Kolory jesieni, Kolory zimy, Kolory wiosny.