Wszystkim dzieciom z okazji ICH święta życzymy zdrowia, uśmiechu na codzień, miłości i spełnienia marzeń! Dzieciom z Oddziału Onkologicznego w akcji "Wylosuj Anioła" samych radosnych dni! Klasa 1c

Innowacja pedagogiczna w SP16 w ramach projektu działań zespołowych dzieci, przy realizacji akcji ogólnopolskiej pt. WYLOSUJ ANIOŁA – WYŚLIJ KARTKĘ DO DZIECKA W SZPITALU ONKOLOGICZNYM.

Pierwszoklasiści biorą udział w akcji pisania kartek dla dzieci, zainicjowanej przez członków fundacji „Gdy Liczy się Czas” pt.„WYLOSUJ ANIOŁA”. Wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów, leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie jest priorytetem.

Celem działań jest z jednej strony „odczarować” smutek i trud leczenia onkologicznego oraz „zaczarować” czas spędzany przez dzieci w szpitalu, pokazać im, że są ludzie, którzy z drugiej strony okna, myślą o nich, modlą się i piszą do nich kartki. Akcja zorganizowana w SP16 to działanie całoroczne o charakterze grupowym wśród uczniów klasy 1C, które ma na celu:

• uwrażliwienie ich na ciężką sytuację zdrowotną kolegów,
  • pomoc drugiemu człowiekowi,
  • rozwijanie kontaktów,
  • utrzymywanie propagowanie pisemnej formy komunikacji w formie listów wysyłanych poprzez pocztę polską.

Dzieci w ramach zajęć dodatkowych co najmniej cztery razy w roku szkolnym 2020/2021 przygotują w grupach pięcioosobowych wspólne obrazki - kartki z życzeniami, własnoręcznie podpisane, następnie wysyłają je do chorych rówieśników z adresem zwrotnym klasy. Chore dzieci losują kartki, które dotrą na ręce Fundacji i mają możliwość odpowiedzieć adresatowi, w celu utrzymania korespondencji. W przypadku nauczania zdalnego są to wspólne e-kartki od całej klasy lub poszczególnych uczniów dobranych w pary, bądź grupy. Akcja WYLOSUJ ANIOŁA – wyślij kartkę do dziecka w szpitalu onkologicznym https://www.zwrotnikraka.pl/?p=5605 DOBRO POWRACA Opiekun: mgr E. Magierska