W Dniu Kropki mnóstwo kolorowych kropek zagościło w świetlicy szkolnej. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Organizujemy tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.
Nasi wychowankowie zapoznali się z książką "The Dot", którą napisał Peter Reynolds. Uważnie słuchali o losach bohaterki tego tekstu (opowiada on o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, dzięki czemu dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie wykazali się kreatywnością w tworzeniu prac plastycznych rozpoczętych od tytułowej kropki, świetlicowego Drzewka Szczęścia czy przepięknych słoneczników. Dzieci plastycznie przedstawiały swój talent wewnątrz dużej "kropki" oraz zapoznały się z alfabetem Braille'a, przy pomocy którego zapisywały swoje imiona.
Dzięki różnorodnym zajęciom świetliczaki odkrywały swoje zdolności lub prezentowały je innym.