Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej ,,Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska dla uczniów klas I i II wraz z wychowawcami.

Program posiada rekomendację Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej i jest obecnie realizowany w klasach pierwszych i drugich. Realizacja polega na obejrzeniu filmu o higienie jamy ustnej. Uczniowie wraz z wychowawcami będą też uzupełniać arkusze z ćwiczeniami i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej.

Celem programu edukacji stomatologicznej jest pomaganie dzieciom w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcania odpowiednich nawyków dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie.

Koordynatorem ww. programu jest pani Urszula Sienko.