W roku szkolnym 2014/2015 powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 16 w Rzeszowie.

Dnia 26.09.2014 r. odbyło się spotkanie założycielskie członków Stowarzyszenia , natomiast 23.02.2015 r. zostało zarejestrowane przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie.

ZARZĄD   STOWARZYSZENIA  PRZYJACIÓŁ SZESNASTKI:

Prezes                 Grażyna Myśliwiec-Gajdek

Wiceprezes         Dorota Rząsa

Sekretarz             Agnieszka Małecka-Szymańska

Skarbnik              Beata Materna-Leja

KOMISJA   REWIZYJNA:

Grażyna Małecka-Staszajtis

Jacek Ciesielski

Agata Forystek

Cele stowarzyszenia

Zimowisko "Zimowo-zdrowo-sportowo" 2017

Po półrocznym zmaganiu się uczniów z nauką przyszedł czas na upragniony i długo oczekiwany odpoczynek. W dniach od 16 -20 stycznia 2017 roku odbyło się zimowisko dla dzieci i młodzieży „Zimowo-zdrowo-sportowo” pod kierownictwem Pani Dyrektor Doroty Rząsy. W półkolonii wzięło udział 60 uczniów. Opiekę na zmianę sprawowali wychowawcy: pani Aneta Romb- koordynator, pani Paulina Piątek, pani Natalia Popek, pani Lucyna Rymarz- Potaczała, pan Marcin Kędzior oraz asystenci pani Marta Białek, pani Dominika Zimek, pan Marcin Krupa.

Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby każdy z uczniów mógł znaleźć coś dla siebie i w miły oraz atrakcyjny sposób spędzić czas. Program zimowiska był bogaty w wiele różnorodnych zajęć: zabawa w rzeszowskim centrum rozrywki Fly Park, wyjazd na kryte lodowisko do Dębicy, wyjście do Szkółki Rolkowej Wodzu, gra w kręgle w Galerii Nowy Świat, obejrzenie filmu „Sing” w kinie Helios.

Zimowisko dotowane było przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa, a ciepły posiłek dla uczniów zapewniło Stowarzyszenie Szesnastki.

Uczestnicy zimowiska byli bardzo zadowoleni z przygotowanych atrakcji i pierwszy tydzień ferii spędzali w urozmaicony sposób.

Zimowisko 2

Jasełka plakat

plakat korowod

W niedzielę, 4 grudnia 2016 r. w Galerii Rzeszów odbył się Kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szesnastki pod nazwą „Anielski Korowód Pomocy” mający na celu pomoc uczniom w trudnej sytuacji oraz dofinansowanie do zimowiska.

Akcji patronowali Prezydent Miasta Rzeszowa, Telewizja Rzeszów, Echo Rzeszowa, Nowiny Rzeszów.

Każdy, kto w niedzielę odwiedził  Kiermasz mógł nie tylko poczuć magię zbliżających się świąt, gdyż do dzieci przebywających w Galerii przybył w tym czasie Mikołaj, ale również miał okazję w niepowtarzalnej atmosferze zakupić oryginalne podarunki dla najbliższych. Wśród bogatej oferty artykułów świątecznych znalazły się oryginalne ozdoby z papieru, makaronu, piór, orzechów i szyszek. Wszystkie zachwycały pomysłowością, a co najważniejsze zostały wykonane ręcznie i były to pojedyncze egzemplarze.

Prace powstały podczas wspólnych spotkań uczniów, nauczycieli, rodziców, dziadków. Cała społeczność szkolna, jak i lokalna zaangażowała się w tę akcję. Kiermasz wzbogaciły również prace uczniów w związku z konkursem bożonarodzeniowym zorganizowanym przez szkołę, jak też każda klasa przeznaczyła na ten cel dekoracje wykonane z wychowawcą.

Pośród wystawionych ozdób znalazły się, różnorodne stroiki świąteczne, tradycyjne kartki bożonarodzeniowe, lukrowane pierniczki, niepowtarzalne choinki, unikatowe bombki i wiele innych ciekawych wyrobów.

Niezwykłą atmosferę tworzyli zaangażowani w sprzedaż i promocję uczniowie wraz z nauczycielami. Starania opłaciły się, gdyż zebrana kwota pomoże w zrealizowaniu wyznaczonego celu.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji naszego przedsięwzięcia, dziękujemy również sponsorom: Firmie Adar, Firmie Kwaśniak, Restrauracji Zacisze oraz Galerii Rzeszów.

Anielski Korowod 2016

Ozdoby swiateczne

Plakat zimowisko versus

Wojewódzkie Mistrzostwa Lekkoatletyczne

Świąteczny Kiermasz

Przed Bożym Narodzeniem odbył się kiermasz ozdób świątecznych na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Szesnastki. Ze sprzedanych dekoracji uzyskano aż 584,53 zł. Zebrane pieniądze wspomogą finansowo uczniów z naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania kiermaszu, tworząc kartki i ozdoby świąteczne.

Specjalne podziękowania należą się także paniom: Irenie Hadło, Joannie Kasprzyk   -Pasternak i Monice Karp, które kiermasz zorganizowały i czuwały nad jego sprawnym przebiegiem.

Nastrój świąteczny udzielił się wszystkim, razem osiągnęliśmy wiele.

Naprawdę WIELKA Świąteczna Loteria Fantowa

17.12.2015 r. przeprowadzona została w naszej szkole Wielka Świąteczna Loteria Fantowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szesnastki oraz SP16. Zorganizowały ją panie: Agnieszka Małecka - Szymańska i Ewa Niedźwiedź.

Na wszystkich przerwach sprzedawane były losy za symboliczną złotówkę. Każdy los wygrywał, więc biorący udział w loterii nigdy nie odchodzili z pustymi rękami. Fanty na loterię zostały uzyskane dzięki hojności pani dyrektor, nauczycieli, uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły.

Zebraliśmy aż 555 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy, bo uzyskane fundusze pomogą nam wesprzeć potrzebujących uczniów naszej szkoły.

akcja
Stowarzyszenie Przyjaciół Szesnatski czerwone