Skromność cechuje tych najlepszych…

Na szkolnych korytarzach uczniów naprawdę wielu. Niektórzy z nich mają wielkie pasje i osiągają spore sukcesy chociaż się nimi nie chwalą. Czasami udaje się komuś zdobyć informacje o takich uczniach-perełkach, by o nich napisać…

Tym razem będzie to wspaniała historia chłopca niezwykle skromnego, o którym szkolna społeczność powinna się wreszcie czegoś dowiedzieć.

Jest to szczupły, kulturalny uczeń jakich wielu w tej szkole. Lubiący czytać, bawić się i … trenować akrobatykę. Tak, właśnie tak. Rafał Krupa z klasy 3a to odnoszący spore sukcesy akrobata. Częste treningi nie komplikują jednak jego życia, o czym świadczą doskonałe wyniki w nauce. Rafał  jest naprawdę wzorowym, zdyscyplinowanym i jednym z najlepszych uczniów w klasie, co potwierdza również wychowawczyni. Zawsze przygotowany do lekcji, ambitny i solidny, a przy tym koleżeński i lubiany przez dzieci. Tym większy podziw wzbudzają jego sukcesy w sporcie, bo chcąc osiągać dobre wyniki, trzeba akrobatyce poświęcać sporo czasu.

Rafał od 4 lat trenuje akrobatykę sportową. Treningi rozpoczął w zerówce w wieku 6 lat, kiedy mama zapisała go do Klubu ZKS „Stal” Rzeszów, gdzie trenował przez 2 lata. Później zmienił miejsce treningów na Klub Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie. Akrobatyka stała się jego wielką pasją i nie wyobraża sobie, aby mógł uprawiać inny sport. Wiele lat treningów i niesamowitego wysiłku sprawiły, że Rafał jest bardzo sprawny fizycznie. Sport ten nauczył go skupienia i wytrwałości w dążeniu do celu, zahartował psychicznie. Już dziś widać, że wyrośnie w przyszłości na wspaniałego mężczyznę i wyjątkowego sportowca, a obecnie może być doskonałym wzorem do naśladowania dla wielu uczniów naszej szkoły.

Trzymamy za niego kciuki i życzymy wielu sukcesów w życiu i sporcie!

Osiągnięcia Rafała:

- III miejsce w dwójkach mężczyzn, Międzywojewódzkie Mistrzostwa
w Akrobatyce Sportowej - 18.10.2015 r.,

- III miejsce w dwójkach mężczyzn, II Mistrzostwa Łańcuta w Akrobatyce Sportowej - 13.12.2015 r.,

- I miejsce w czwórkach mężczyzn, II Mistrzostwa Łańcuta w Akrobatyce Sportowej - 13.12.2015 r.,

- I miejsce w czwórkach mężczyzn, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
w Akrobatyce Sportowej - 28.10.2017 r.,

- III miejsce w dwójkach mężczyzn, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
w Akrobatyce Sportowej-   28.10.2017 r.,

- I miejsce w dwójkach mężczyzn, I Turniej Mikołajkowy w Akrobatyce Sportowej - 15.12.2017 r.,

- I miejsce w dwójkach mężczyzn, Ogólnopolskie Zawody "Pierwszy Krok Sportowy w Akrobatyce Sportowej"-  25.03.2018 r.

  FILIP GAJDEK

Filip Gajdek kończy właśnie czwartą klasę. Wiele osób w szkole zapewne nawet nie wie, że chłopak uwielbia każdy rodzaj sportu, ale chyba najbardziej jazdę na nartach.

Trenuje też jazdę na rowerze. Startuje w zawodach, gdzie zdobywa wysokie noty.

filip gajdek

 

 Tylko w sezonie narciarskim 2015/2016 zdobył:

 

  • IV miejsce w III Zawodach Narciarstwa Zjazdowego o Puchar Dobrego Wojaka Szwejka,
  • I miejsce w Zawodach o Puchar Gminy Niebylec,
  • IV miejsce w Mistrzostwach Polski Family Cup,
  • III miejsce w Zawodach o Puchar Prezesa Czorsztyna,
  • I miejsce w Memoriale Olka Ostrowskiego,
  • III miejsce w III Zawodach o Puchar Gromadzynia,
  • I miejsce w podkarpackiej Lidze Dzieci i Młodzieży,
  • I miejsce w Pucharze Prezesa Kotelnicy.

 

filippp

 

 Mimo faktu, że Filip ma bardzo dużo pucharów z zawodów narciarskich i rowerowych to jest chłopcem bardzo skromnym i koleżeńskim. Jesteśmy dumni z takiego ucznia-sportowca. Jego zaangażowanie i sumienność może służyć za wzór dla innych.

 

 

„Capoeira – pasją Kacpra Szczypty”

 Pasją Kacpra Szczypty z kl. 6c jest capoeira. Trenuje ją od 5 lat. Jest to, coraz bardziej rozpoznawalna w Polsce, brazylijska sztuka walki połączona z muzyką, tańcem i śpiewem.

Capoeira powstała wiele lat temu, wymyślili ją brazylijscy niewolnicy. Zawiera wiele elementów walki, samoobrony, akrobatyki i kopnięć.

 

galeria

 Trenowanie daje Kacprowi lepsze samopoczucie, ponieważ atmosfera podczas treningów i pokazów jest przyjazna i radosna. Dzięki capoeirze jest bardziej sprawny fizycznie. Potrafi wykonać wiele różnych trudnych akrobacji. Podczas treningów uczy się grać na niespotykanych instrumentach: berimbau, pandeiro, atabaque. W trakcie warsztatów spotyka się z mistrzami z całego świata. Poznaje też podstawy języka portugalskiego.

 duka

 Każdy uczeń ma swoje apelido, czyli pseudonim. Apelido Kacpra to: ogon płaszczki – nazwa jednego z kopnięć w capoeirze.

W zależności od umiejętności i lat treningów, uczniowie posiadają sznury różnego koloru zwane cordami. Kacper ma już czwarty sznur: żółto-zielony.

 capoeira

 Dzięki capoeirze Kacper jest bardziej pewny siebie, odważny i radosny. Widać, że to co robi, sprawia mu olbrzymią przyjemność.

                       Opracował :

                        Mateusz Wołcz z klasy 6c

  


 

Emilka jest uczennicą klasy 5 c. Wspólnie z klasą występuje w przedstawieniach, gdyż jest członkiem koła teatralnego „Fantazja”. Nie będzie to jednak historia Emilki - aktorki …

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła już w przedszkolu, kiedy była w drugiej grupie (miała 4 lata). Pani Madzia, uczyła swoje małe tancerki zaczynając od podstawowych kroków. Potem wybrała tych najlepszych wśród których znalazła się Emilka. I wtedy zaczęło się „na poważnie”: pary taneczne, członkostwo w PTT i to co najważniejsze - ogólnopolskie turnieje taneczne. Na początku nie było łatwo, pierwsze porażki nie zachęcały do dalszej pracy, pojawiły się łzy i rozczarowanie. Ale niedługo ciężka praca przyniosła oczekiwane sukcesy. Wspólnie z Kamilem (uczniem Szkoły Muzycznej) - Emilka wielokrotnie stanęła „na pudle”. Razem pokonywali kolejne klasy taneczne, najpierw F, a potem E.

Obecnie Emi „szlifuje” swój talent w szkole tańca „Aksel”. Życzymy jej wytrwałości i wielu sukcesów, bo taniec to wspaniała pasja i sposób na spędzanie czasu wolnego!

 


 Oliwia Przywara z kl. 5b jest osobą rozpoznawalną w szkole, a to za sprawą burzy kręconych włosów. Nie jest to jednak jej jedyny atut.

Otóż, Oliwia od trzech lat tańczy w zespole pod tajemniczą nazwą „ T-8”. Już drugi rok uczęszcza do reprezentacyjnej grupy, czyli wyjeżdzającej na konkursy i koncerty międzynarodowe. Była m.in. na Mistrzostwach Europy w Riesa w Niemczech, gdzie wspólnie z zespołem zajęła 7. miejsce, a w Pradze na Mistrzostwach Świata 8. miejsce.

Jak się niedawno zwierzyła: „Oprócz Mistrzostw Świata , Europy czy Polski bierzemy też udział w różnych festiwalach. Nie tak dawno byliśmy na ogólnopolskim festiwalu organizowanym na Śląsku i tam zdobyliśmy Grand Prix, czyli najlepsze miejsce w ubiegłym roku. Byliśmy również na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Koninie, gdzie uzyskaliśmy wyróżnienie.

10.04.2015r. w Szczecinie brała udział, wraz z zespołem, w Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization, gdzie w kategorii Show Dance wytańczyli złoto. Były to tym samym eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata IDO’ 2015.

Oliwka jest mocno związana z zespołem i widać, że taniec jest jej ogromną pasją. Próby zajmują jej wiele czasu .Trenuje 3 razy w tygodniu po półtorej godziny i raz w tygodniu uczęszcza na godzinę akrobatyki .Wszystkie te zajęcia są bardzo męczące i wymagają dużego poświęcenia i wysiłku. Nie każdy byłby w stanie temu podołać.

Mimo wytężonej pracy zawsze wspaniale opowiada o zespole, chociaż o sobie rzadko wspomina, bo nie lubi się chwalić. A szkoda, bo naprawdę ma czym!

 Zobacz Galerie 

 Przechodząc korytarzami szkoły i mijając uczniów, często nawet nie wiemy jakie wspaniałe talenty posiadają ci młodzi ludzie. Wśród nich jest rodzeństwo: Agnieszka Kaczor z kl. 5b i jej brat Wojciech z kl. 6a.Od kilku lat zajmują się tańcem towarzyskim.

Wojtek rozpoczął swoją przygodę z tańcem już w „zerówce” w Akademii Tańca Boguchwała, a Agnieszka, troszkę później, bo mając lat 9. Od kwietnia 2014 r. tańczą w parze i reprezentują Taneczny Klub Sportowy „Gasiek”.

Biorą udział w różnych turniejach na terenie całej Polski: Wojtek od 2011 r., Aga od 2012 r. Wiele razy osiągali miejsce na podium, a w czerwcu 2014 r. zdobyli wicemistrzostwo w Pucharze Okręgu w klasie tanecznej E, kategorii wiekowej 12-13 lat. Obecnie posiadają klasę taneczną D.

          Obydwoje są szczęśliwymi posiadaczami sporej kolekcji wspaniałych pucharów ( Wojtek 20, Agnieszka 11). Jednak dla nich nie liczą się tylko puchary, a przede wszystkim radość z tego, co tak naprawdę lubią i czemu już tak wiele lat poświęcili. Taniec jest ich wielką radością. Tym bardziej, że doceniane są efekty ciężkiej pracy.

 Zobacz Galerie

 


 Karate moją pasją

Karate Tradycyjne trenuję od pięciu lat. Treningi rozpocząłem i kontynuuję do dzisiaj w Akademii Karate Tradycyjnego w Rzeszowie u Sensei Marty Niewczas. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu. Należę do reprezentacyjnej kadry akademii. Treningi nauczyły mnie pracy nad sobą, systematyczności oraz tego, że przegrana to nauka na przyszłość, a swoje umiejętności należy doskonalić cały czas. Ważną zasadą w karate jest to, aby nigdy nie atakować jako pierwszy i szanować swojego przeciwnika. Treningi opierają się na ćwiczeniu i doskonaleniu technik i walki z wyimaginowanym przeciwnikiem.

Przez okres moich treningów zdobyłem 7 stopni uczniowskich – noszę brązowy pas. Aby zdobyć pas mistrzowski, czyli czarny, muszę jeszcze zdobyć dwa stopnie uczniowskie, a następnie po ukończeniu 14 roku życia przystąpić do egzaminu. W zeszłym roku największym moim osiągnięciem było zajęcie 4 miejsca na Pucharze Polski Dzieci w Kata Drużynowym. W tym roku zakwalifikowałem się do dziecięcej kadry Polski i wyjechałem na I Puchar Świata Dzieci w Genewie „Children for Peace”.

Michał Cieślak – klasa 5a