Uczniowie ze świetlicy szkolnej już po raz drugi wzięli udział w międzynarodowym CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, największym programistycznym wydarzeniu w Europie. CodeWeek to inicjatywa polegająca na organizacji różnego typu zajęć promujących naukę programowania.
W naszej szkole zajęcia polegały na zabawie, podczas której dzieci mimowolnie i z uśmiechem ćwiczyły pamięć, spostrzegawczość i refleks. Prowadząca, pani Bożena Kuśnierz, zaproponowała układanie puzzli tematycznych, „kubeczkową grę”, rysowanie zakodowanego obrazka według ustalonych koordynatów, grę planszową bazującą na informacjach, które uczniowie już zdobyli oraz podobne aktywności związane z programowaniem. Wszyscy dobrze się bawili i za rok świetlica szkolna na pewno weźmie udział w kolejnej edycji CodeWeek.