7 grudnia 2018 roku szkolny zespół uczestniczył w Wirtualnym Festiwalu Historionauty zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej

Od 10:00 do 15:10 uczniowie pracowali w gościnnej czytelni rozwiązując różne zadania z historii najnowszej. „Czym jest dla nas niepodległość?” – to główna tematyka tego przedsięwzięcia. Cały czas młodzież musiała korzystać z komputerów i naprawdę ciężko pracować. Zadania okazały się naprawdę trudne.

Oto 7 zadań: Drogi do niepodległości- tworzenie grafik , Zapomniane niepodległości – sonda-wywiad, Depesza 16.11.18 - kodowanie dla początkujących, Galeria zdjęć, Co widzisz na fotografii? , Ciekawostki historyczne praca z tekstem, Tak/ Nie, Pytania otwarte.

Chociaż  nie udało się naszym Historionautom zająć jakiegoś punktowanego miejsca to zdobyli oni wiele nowych i cennych doświadczeń. Mogliby pewnie ponarzekać na wolny internet. Jednak udało się im niewątpliwie bardziej zintegrować w zespole uczniowskim klas 7, które brały udział w tym programie.

Grupę Mikołajkowa „16” tworzyli: Mitał Adrian, Pytel Kajetan, Hadam Aleksandra, Kaczor Zuzanna, Mazur Nikola.

Koordynatorami działań byli: pani Magdalena Lubas i pan Tomasz Urban.