Dzień Pluszowego Misia obchodzimy zawsze 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku - w setną rocznicę powstania zabawki.

Z okazji tego święta, 25 i 26 listopada, została zorganizowana wystawa prac plastycznych przygotowanych przez uczniów kl. 2c. Przybyli na wystawę goście mieli też okazję zapoznać się z historią powstania pluszowego misia oraz przypomnieć sobie różne niedźwiedzie w literaturze i filmie.

Uczniowie klas 1-3 przynieśli do szkoły pluszowe misie, które towarzyszyły im podczas poniedziałkowych lekcji. Klasa 3b wykonała też specjalne rysunki i stworzyła klasową galerię.

To było naprawdę udane świętowanie!