Październikowa akcja „Starsi czytają młodszym”

W roku 1999r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego ustanowiło nowe święto: ŚWIĘTO BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r.  już cały październik.

Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, a także w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W tym roku w naszej szkole było obchodzone pod hasłem „Starsi czytają młodszym”.  To właśnie starsi uczniowie popularyzowali czytanie wśród uczniów klas I i II.  Przez prawie cały październik zapoznawali swoich młodszych kolegów z  fragmentami książki „Bajki pomagają dzieciom” Cornelii Nitsch lub zabierali w fantastyczną literacką podróż z żółwiem Franklinem, bo jak świętować to tylko z książką.

ROK SZKOLNY 2018/2019