20 października zaplanowano w naszej szkole przeprowadzenie, organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”, której koordynatorem była pani Agnieszka Małecka-Szymańska.

W związku z sytuacją pandemiczną czytanie odbywało się w salach lekcyjnych. Z wielką przyjemnością, oprócz uczniów, czytała pani dyrektor Dorota Rząsa, pani wicedyrektor Regina Kusak, nauczyciele i pracownicy administracji. Nie wszyscy czytający chcieli być na zdjęciach, ale przecież nie to tego dnia było najważniejsze.

Już w tygodniu poprzedzającym „Przerwę na czytanie”, kiedy to zapowiedziano konkretny termin przeprowadzenia edycji, zaobserwowano w bibliotece szkolnej znaczny wzrost wypożyczeń. To bardzo cieszy i motywuje do uczestnictwa w tak ciekawych projektach.

Możemy być z siebie dumni, bo czytało dzisiaj aż 356 osób i to nie tylko na jednej przerwie! Serdeczne podziękowania należą się uczniom – za zaangażowanie, a wychowawcom za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Cytując Wisławę Szymborską „ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Zatem: bawmy się, bawmy każdego dnia!