25 września 2018 roku, podczas specjalnego apelu,  odbyła się krótka autoprezentacja kandydatów na przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego.
Kandydaci z klas 5-8, wraz ze swoim sztabem wyborczym, przedstawiali na forum szkoły przygotowany wcześniej program. Zapoznali zebranych z propozycjami ciekawych przedsięwzięć, innowacji oraz zmian, które chcieliby wprowadzić w życie społeczności uczniowskiej. Niektórzy z nich mieli przygotowane iście artystyczne wystąpienia.

26 września odbyły się wybory. Każdy uczeń, nauczyciel i dyrekcja, mogli oddać głos na swojego kandydata.

Komisja uczniowska przeliczyła głosy i ogłoszono wyniki. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019 została Natalia Bać z klasy 6a, na zastępcę wybrano Kornelię Filip z klasy 8b.