22 marca w klasie 1a odbyło się, w ramach innowacji „Mój zawód – moja pasja”, bardzo ciekawe spotkanie z doktorem Adamem Dudkiem.

Pan doktor opowiedział uczniom o swoim zawodzie, o odpowiedzialności za czyjeś zdrowie i życie i o ogromnej satysfakcji ze swojej pracy. Uczniowie zadawali wiele pytań i z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania lekarza. Pan Adam bardzo dokładnie opowiedział o dwóch ciężkich chorobach cywilizacyjnych: cukrzycy i celiakii oraz o skutkach niewłaściwego odżywiania.  Podczas spotkania prosił uczniów, aby jedli mało słodyczy i produktów przetworzonych.

Korzystając z okazji, że pan Adam jest współautorem książki pani Joasi Krzyżanek pt. „ Pierwsza pomoc”, przeczytał fragmenty tej pasjonującej lektury, a także poinstruował co powinna zawierać apteczka domowa.

Na zakończenie uczniowie otrzymali od pediatry naklejki DZIELNY PACJENT.

Uczniowie klasy 1a z wychowawczynią Małgorzatą Korczykowską bardzo serdecznie dziękują za poświęcony czas.