4 stycznia 2019 roku odbyło się bardzo inspirujące i ciekawe spotkanie w klasie 1a. Gościem specjalnym była pani Anna Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Pani Anna przeprowadziła nowoczesną lekcję muzyki. Były tu elementy śpiewu, tańca, choreografii i dyrygentury. Uczniowie dowiedzieli się, że aby odnieść sukces wokalny nie wystarczy tylko dobrze śpiewać, trzeba też odpowiednio się zaprezentować (przygotować właściwy strój, ruch sceniczny, taniec).

Uczniowie mieli okazję zobaczyć występy wychowanków pani Anny Czenczek, którzy odnoszą sukcesy na znanych scenach muzycznych w przygotowanej przez gościa prezentacji. Najbardziej zachwyciła uczniów Alicja Rega, zwyciężczyni krajowego finału piosenki Eurowizji Dziecięcej.

Na zakończenie spotkania klasa pierwsza zaśpiewała dla pani Anny dwie piosenki i zdobyła wiele pochwał. Były też pamiątkowe zdjęcia i prezenty. Uczniowie wręczyli laurki a pani Ania obdarowała każdego płytami.

Bardzo dziękujemy pani Annie Czenczek za wspaniałe spotkanie.