20 maja, na zaproszenie pani Małgorzaty Korczykowskiej, odwiedziła klasę 1a pani Joanna Krzyżanek, pisarka cudownych książek dla dzieci. Pani Joasia opowiedziała uczniom o sobie, o swojej pracy twórczej, o swoich magicznych bohaterach książkowych. Tym razem przedstawiła dzieciom słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek. Jest to niezwykły słownik, gdzie każda grupa wyrazów na daną literę jest poprzedzona ciekawym i dowcipnym opowiadaniem, w którym znajduje się bardzo dużo wyrazów na tę literę.

Autorka czytała wybrany tekst, a uczniowie rysowali jak najwięcej wyrazów zaczynających się na konkretną literkę. Była to wspaniała edukacyjna zabawa.

Bardzo, bardzo , bardzo…  chciałoby się powiedzieć… MEGA dziękujemy pani Joannie za to spotkanie.