W styczniu w klasie 3b przeprowadzono zajęcia mające na celu przekonanie uczniów o potrzebie picia wody i jej wpływie na pracę mózgu. Z prezentacji multimedialnej dowiedzieli się jaki jest procentowy udział wody w ciele człowieka oraz co się dzieje, kiedy jej nam brakuje w organizmie. Zdjęcie etykiety popularnego napoju przekonało wszystkich jak dużo cukru zawiera. Uczniowie wykonali doświadczenie, które pokazało różnicę między wodą a słodzonymi napojami. Nauczyli się również przygotowywać zdrową „wodę smakową” w oparciu o świeżo wyciskane soki z owoców.

Wnioski były następujące: Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że pijąc napoje dostarczamy nie tylko wody, ale również bardzo dużo cukru, co jest szkodliwe!

grudzień