Klasa 2c po raz kolejny miała zajęcia według Programu „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”. Tym razem zastanawiała się, dlaczego warto samodzielnie przygotowywać posiłki.

Z filmu edukacyjnego z Grzegorzem, Marchwianem i Ulą, dowiedzieli się, że większość produktów trzeba najpierw odpowiednio przygotować. Poznali różne techniki przyrządzania potraw oraz zasady bezpieczeństwa w kuchni. Identyfikowali, po smaku, różnorodne zdrowe produkty spożywcze, co było dla niektórych sporym wyzwaniem. Komponowali składniki „klasowego” musli zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Dowiedzieli się też jak poprawnie układać sztućce.

Na koniec wspólnie spożywali zdrową przekąskę - musli z mlekiem lub jogurtem, otrzymanym w tym dniu w ramach innego projektu szkoły.

Dzięki takim zajęciom klasa 2c zdobyła kolejną umiejętność i możliwość przyklejenia następnych oznak na „Plakacie osiągnięć”.