„ Osiem długich lat minęło tak ja z bicza trzask; dziś kochana nasza szkoła w świat wyprawia nas” – mówią słowa piosenki.

22 06. 2022 r. odbyło się uroczyste pożegnanie klas ósmych. Uroczystość tą przygotowały klasy siódme wraz z wychowawcami. Były to chwile pełne wzruszeń , refleksji, podsumowań. Ciepłe słowa do uczniów skierowała także Pani Dyrektor mgr Dorota Rząsa. W trakcie uroczystości ósmoklasiści przekazali sztandar reprezentantom klas siódmych. Po części oficjalnej nastąpiła pełna humoru część artystyczna. Ciekawym momentem było wręczanie nominacji naszym absolwentom. Znalazła się także chwila, w której to reprezentanci klas ósmych pożegnali swoich nauczycieli i młodszych kolegów. Punktem kulminacyjnym było odsłonięcie pamiątkowego tabla przez każą z klas ósmych i zrobienie pamiątkowego zdjęcia .Mamy nadzieję, że „ kolorowa szesnastka” na zawsze pozostanie w sercach i pamięci absolwentów.

Po części poświęconej pożegnaniu klas ósmych nauczyciele wręczyli nagrody uczniom, którzy brali udział w różnych konkursach.