27 kwietnia w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa z okazji wizyty gości z Izraela. Odwiedziły nas panie Miriam i Haba, które reprezentowały społeczność żydowską. W zorganizowanych na tę okoliczność zajęciach uczestniczyły klasy siódme i ósme.

Spotkanie odbyło się w sali historycznej, gdzie uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu na temat polityki Niemiec w stosunku do innych narodowości w okresie II Wojny Światowej. Wydarzenia te pokryły się z obchodami 79. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Rozmowa z gośćmi prowadzona była w języku angielskim za pośrednictwem tłumacza - pani Klaudii Klisowskiej. Wykład historyczny przeprowadziła pani Karolina Woszczak, a z kolei pan Krzysztof Korczykowski przedstawił, w jaki sposób nasza szkoła umacnia pamięć o trudnej historii narodu żydowskiego w okresie wojennym. Prezentacja dotyczyła akcji, konkursów oraz wycieczek, w których co roku biorą udział uczniowie naszej szkoły. Dekoracje w postaci żonkili wykonała pani Dominika Bialic-Cisło, która opowiedziała o akcji upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim oraz akcji Pola Nadziei, wspomagającej polskie hospicja.

Na koniec spotkania głos oddano Pani Dyrektor, która złożyła kwiaty - żonkile - w ręce przybyłych gości.