O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielania pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dzieci już od najmłodszych lat powinny mieć świadomość, że szybka i prawidłowa reakcja może pomóc uratować życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego 23 listopada dzieci z klasy 1b wzięły udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonych przez pana Macieja Brożynę. Uczniowie dowiedzieli się tego, że aby zacząć kogoś ratować, muszą też sobie zapewnić bezpieczeństwo. Nauczyli się, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz jak sprawdzić stan przytomności. Wykorzystując manekina, starali się opanować trudną umiejętność odpowiedniego uciskania klatki piersiowej. Szkoła jest miejscem, w którym uczymy dzieci, jak mają radzić sobie w świecie, dlatego warto było odbyć taką szczególną lekcję – lekcję ratowania życia, za którą bardzo serdecznie dziękujemy!