Akademia Przyszłości to ogólnopolski program, w którym już drugi rok biorą udział wybrani uczniowie naszej szkoły.

Każde z dzieci podczas spotkań w trybie 1 na 1 spotyka się ze „Swoim Tutorem” (wolontariuszem Akademii Przyszłości) przez niemal cały rok szkolny – od Inauguracji do Gali Sukcesów (w czerwcu). Spotkania odbywają się na terenie szkoły, przed lub po zajęciach lekcyjnych dziecka. Rodzice/ opiekunowie nie płacą za zajęcia.

W tym roku szkolnym Inauguracja Akademii Przyszłości odbyła się 4 listopada w naszej szkole. Na spotkaniu obecni byli uczniowie oraz wolontariusze. Ze względu  na panującą epidemię liczba osób była ograniczona.

Akademia została powołana przez Stowarzyszenie Wiosna (to samo, które w grudniu organizuje Szlachetną Paczkę). Celem Akademii jest pomoc dzieciom.

Stąd Program działa wieloaspektowo.:

• pomaga w nauce (podczas cotygodniowych spotkań dziecko z tutorem pracują nad wybranym przedmiotem – zwykle matematyką, językiem polskim lub językiem obcym),
  • motywuje do różnych aktywności (poza spotkaniami dzieci biorą udział w tzw. Wydarzeniach Specjalnych, warsztatach plastycznych lub sportowych, wyjściach w ciekawe miejsca i spotkaniach z inspirującymi osobami),
  • wspiera rodzinę (tutor i rodzina ucznia starają się być ze sobą w stałym kontakcie),
  • rozwija i relaksuje (poza nauką podczas spotkań dzieci z tutorami bawią się – np. w gry planszowe i karciane, rozmawiają, oglądają filmy i spacerują),
  • kształtuje samoocenę ucznia (po każdych zajęciach tutor wpisuje osiągnięcia swojego podopiecznego do tzw. Indeksu Sukcesów).

W roku szkolnym 2021/2022 głównym koordynatorem Akademii jest pani Dominika Józefik.

Koordynatorem szkolnym natomiast po raz kolejny została pani pedagog Anita Koczwara-Malec.

Uczestnikami Akademii obecnie jest 9 uczniów naszej szkoły. Kontynuują rozpoczętą w tamtym roku szkolnym przygodę z tą formą działań.

Dokładne informacje o AP – akademiaprzyszlosci.org.pl