19 czerwca nasza szkoła przyłączyła się do organizacji obchodów Dni Osiedla. W tym roku była to wyjątkowa okazja, bo świętowano 45 rocznicę założenia Osiedla Kmity (wcześniej Gwardzistów). Wraz z Samorządową Radą Osiedla i Administracją przygotowano wiele atrakcji. W programie były zabawy dla dzieci i młodzieży, gra w boule, występy artystyczne, pokazy, konkursy oraz zabawa „pod chmurką”, a wszystko to pod hasłem „Bądźmy razem”.

Nauczyciele przygotowali m.in.: „W świecie bajek” – malowanie flamastrami na folii, gry i zabawy na trawie, „Punktowce na kocyku” – zabawy matematyczne, potyczki literacko-sportowe, przypomnienie dawnych zabaw podwórkowych: przeciąganie liny,  jazda na wrotkach, kręcenie kołem, ringo, a także „Bramę piłkarską” – konkurs na celność, różne zawody rekreacyjno-sportowe, kolorowe balony, konkurs na najładniejszą budowlę z piasku oraz kolorowe proszki do malowania na trawie. Panie z kuchni ugotowały przepyszny żurek, którym można się było posilić na łonie natury, chłonąc piękno rozległego osiedlowego parku.

Pogoda dopisała i wszyscy świetnie się bawili, bo z całą pewnością atrakcji było tyle, że nawet bardzo wybredni znaleźli coś dla siebie.