17 czerwca klasy trzecie wybrały się na wspólną wycieczkę do Krakowa. Po przyjeździe na miejsce uczniowie spotkali się z panią przewodnik, która oprowadziła wszystkich po tym zabytkowym mieście. Na początku był spacer po starych krakowskich uliczkach, wędrówka po Kanoniczej i Grodzkiej i obowiązkowo… Barbakan.

Na Rynku Głównym dzieci zwiedziły: Wieżę Ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz wysłuchały hejnału.

Pani przewodniczka opowiedziała o wieżach kościoła, hejnaliście i gołębiach – rycerzach. Na Pl. św. Marii Magdaleny trzecioklasiści obejrzeli  kościół św. Andrzeja, który niegdyś Krakowianom ocalił życie, a na Pl. Wszystkich Świętych  usłyszeli historię, dlaczego w Krakowie domy mają dachy „do góry nogami”.

Później wszyscy przeszli na Wawelskie Wzgórze i tam obejrzeli Katedrę.  Weszli też na Wieżę Zygmuntowską, zobaczyli Smoczą Jamę oraz Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem. Po obiedzie uczestniczyli we mszy świętej dla klas trzecich. Na koniec wycieczki udali się do ZOO i podziwiali zwierzęta. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do Rzeszowa.