Uwrażliwianie dzieci i młodzieży na krzywdę innych, również na krzywdę zwierząt, jest jednym z elementów edukacji.  Stąd też, mająca już wieloletnią tradycję, akcja charytatywna „Pomóżmy zwierzakom!” organizowana przez panie: Agnieszkę Małecką-Szymańską, Joannę Kasprzyk-Pasternak i Monikę Szaro. W trakcie trwania zbiórki uczniowie z kl. 3c wykonali plakaty dotyczące pomocy kotom i psom.

Nasza szkoła pomagała w poprzednich latach kilku przytuliskom, fundacjom i azylom. W tym roku wspieramy Azyl dla Bezdomnych Psów i Kotów w Nowej Dębie. Brakuje tam wielu rzeczy, więc każdy, nawet najmniejszy dar, przyjmowany jest z ogromną wdzięcznością.

Dziękujemy wszystkim szkolnym darczyńcom za okazane serce oraz pracownikom NIKA-ZOO, którzy dołączyli do naszej akcji i zorganizowali specjalną zbiórkę karmy i akcesoriów w sklepie.