Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem.
- Konstanty Ildefons Gałczyński

Święta Bożego Narodzenia to czas dobroci i przebaczania, czas spokoju i przebywania razem. Nasza szkoła od lat podtrzymuje tradycję wigilijnych spotkań. 21 grudnia 2022 r. o godzinie 18:00, w przystrojonej sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni goście.
Wigilia rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor Dorotę Rząsę, która podziękowała nauczycielom i uczniom za wspólne zaangażowanie w przygotowanie tego niezwykłego wieczoru i złożyła życzenia wszystkim obecnym. Następnie zgromadzeni na sali goście oglądali wystawiane jasełka pod tytułem: "Niesiemy Jezusa całemu światu”, tańce oraz koncert kolęd. Uczniowie zaangażowani w przedstawienie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne przypomnienie historii Marii, Józefa i ich dzieciątka były dla wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
Po części artystycznej wszyscy obecni przy wigilijnym stole, przepełnieni przemyśleniami złożyli sobie życzenia, przełamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wieczerzy. Zgromadzonym udzielił się świąteczny nastrój pełen radości oraz nadziei.