29.11.2022r. w siedzibie Urban Lab Rzeszów nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie Wojewódzkiego konkursu bieszczadzkiego „Jesienią góry są najszczersze” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie. W tym dniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i pucharów, a rysunki oraz fotografie zwycięzców można było podziwiać przez całe wydarzenie. Mieliśmy również przyjemność wysłuchać na żywo utworów śpiewanych i granych przez laureatów kategorii muzycznej. Celem konkursu było promowanie walorów przyrodniczych Bieszczadów, rozwijanie wyobraźni i twórczych umiejętności uczniów inspirowanych pięknem bieszczadzkiej przyrody.

Przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Spłynęła ogromna ilość zgłoszeń, przesłano ponad 1430 prac z całego województwa podkarpackiego. W uroczystości ogłoszenia wyników konkursu i rozdania nagród towarzyszyli nam: Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego pan Jerzy Borcz, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Przewodniczący Komisji Edukacji pan Mirosław Kwaśniak, Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa pani Ewa Łozińska, Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Rzeszowa, redaktor naczelny miesięcznika ,,Echo Rzeszowa" pan Roman Małek.

Zaproszeni goście z radością pomagali pani dyrektor Dorocie Rząsie przy wręczaniu pucharów oraz dyplomów laureatom.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy do udziału w przyszłym roku. Dziękujemy również nauczycielom zaangażowanym w prace organizacyjne.

Fotografie pierwszych miejsc

Piosenka - materiał filmowy