W dniach 17-19 października uczniowie klas ósmych wzięli udział w wycieczce krajoznawczo-historycznej do Warszawy. W ciągu trzech dni zwiedzili większość najważniejszych zabytków naszej stolicy. Zwiedzanie rozpoczęła wizyta na zabytkowej nekropolii – Cmentarzu na Powązkach. Następnie uczniowie przespacerowali się po Starym Mieście, zwiedzili Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Jana Kilińskiego. Zobaczyli także mury obronne – Barbakan. Na koniec dnia wyjechali na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki oraz przejechali się jedynym w Polsce metrem.

Kolejny dzień uczniowie rozpoczęli od kilku godzinnej zabawy i nauki w Centrum Nauki Kopernik. Następnie podziwiali panoramę Warszawy z dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Odwiedzili także Syrenkę Warszawską i Stadion Narodowy. Dzień zakończyli dyskoteką.

W ostatnim dniu wycieczki nastolatkowie zwiedzili nowoczesne Muzeum Powstania Warszawskiego i złożyli wizytę w Łazienkach Królewskich – letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Dzięki wspaniałej pogodzie, świetnej organizacji ( wycieczka została zorganizowana przez Biuro Podróży TRAVEL-WEEK ) oraz zaangażowaniu i opiece naszych nauczycieli – p. Justyny Bieleń, p. Marcina Krupy, p. Piotra Wiktora, p. Grzegorza Woźnego oraz p. Krzysztofa Korczykowskiego były to doskonale spędzone trzy dni. Uczniowie mogli jednocześnie odpocząć od tradycyjnych lekcji i przyswoić sobie sporo nowej wiedzy historycznej.