Już po raz kolejny nasza szkoła angażuje się w akcję zbierania zniczy na groby Polaków pochowanych za naszą wschodnią granicą. Zachęcamy wszystkich chętnych uczniów do przynoszenia białych lub czerwonych zniczy do pana Krzysztofa Korczykowskiego lub podpisane do sali 301. Znicze można przynosić do 13 października 2022r.

Większość zniczy z Polski trafi na najstarszy lwowski cmentarz – na Łyczakowie. Świeczki zapłoną m.in. na mogiłach Orląt Lwowskich- młodych obrońców Lwowa z lat 1918-1920, a także wybitnych Polaków, np.: Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej, matematyka Stefana Banacha, czy malarza Artura Grottgera. Znicze znajdą się też na grobach zwykłych mieszkańców miasta, którzy nie mają już nikogo bliskiego.

Otwórzmy nasze serca!