25 marca  klasy: Ic i IIb oraz uczniowie z klas ze spektrum autyzmu, wybrali się do Multikina na lekcję o mediach i film animowany „Rock dog”.

Podczas lekcji dzieci dowiedziały się czym jest reklama, jak powstaje i co to są slogany reklamowe. Odkryły też, że nie wszystkie informacje podawane w reklamach są prawdziwe. Przekonały się dlaczego do udziału w reklamach warto zatrudniać znane osoby, np. znanych piłkarzy. Dowiedziały się również, że dzięki reklamie można pomagać innym.

Po wysłuchaniu lekcji  uczniowie obejrzeli film animowany „Rock dog – Pies ma głos!”. Była to pełna humoru, przygód i wzruszeń opowieść o spełnianiu marzeń. Bohaterem był pies Bono, który koniecznie chciał zostać sławnym muzykiem.

Pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły. Zabawa była wyśmienita!