W pochmurny niedzielny poranek, 24.03.2019 roku,   uczestnicy XXXVII zlotu wiosennego, zgromadzili się licznie na zbiórce przy naszej szkole. Opiekunami podczas wyjazdu były panie: Grażyna Skawina i Małgorzata Korczykowska.

Uczniowie, młodsze rodzeństwo oraz  rodzice wyjechali autobusem na rajd do Hermanowej. Trasa grupy składającej się z 48 osób wiodła przez lasy, łąki, pola i drogi. Podczas wędrówki z przewodnikiem PTTK, wyraźnie było widać, że wiosna już nadeszła: tu i tam jakieś kwiaty a na drzewach pąki. Można było nawet dostrzec ptaki i sarenki. W połowie trasy wyszło zza chmur słoneczko i zrobiło się dużo cieplej.

Uczestnicy rajdu minęli po  drodze ciekawe prywatne muzeum „Potoki” w Błażowej, a po  przejściu 11 km dotarli szczęśliwie „Boskiej Doliny” w do Dylągówce, gdzie czekał ciepły posiłek, jazda na koniu, loteria z nagrodami i wykonanie marzanny.

Pięknie prezentowała się marzanka z koła PTTK nr 6, czyli szkolna, za którą uczestnicy zlotu  otrzymali nagrodę w postaci piłki do siatkówki. Wszyscy zadowoleni i dotlenieni wrócili o 15:30 do domu.