10 czerwca br. w Teatrze MASKA w Rzeszowie odbył się uroczysty finał XXIV Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Bajkowisko” pod honorowym patronatem:

Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Szkoły Języków Obcych Promar.

Patronatem medialnym przegląd objęli: Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, Echo Rzeszowa, TVP3 Rzeszów, Radio Via.

Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości:

1. Joanna Krzyżanek - gość honorowy, przewodnicząca kapituły Przeglądu.
  2. Mirosław Kwaśniak – Radny Miasta Rzeszowa, Przewodniczący Komisji Edukacji.
  3. Beata Ratajczak, Wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego
  4. Rafał Polak – dyrektor Kancelarii Sejmiku Województwa Podkarpackiego,
  5. Katarzyna Pytel – dyrektor Szkoły Językowej Promar,
  6. Anna Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie,
  7. Grzegorz Nowacki -  dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy.
  8. Beata Bytnar – reprezentująca Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa
  9. Lucyna Małek-Adamiak - reprezentująca Wojewodę Podkarpackiego
  10. Robert Nowak - członek kapituły Przeglądu.

Po uroczystym powitaniu gości przez Panią Dyrektor Dorotę Rząsę, odczytano listy od Prezydenta Miasta Rzeszowa – pana Tadeusza Ferenca, Wojewody Podkarpackiego – pani Ewy Leniart oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego - pana Jerzego Borcza.

Po oficjalnym rozpoczęciu nastąpiła prezentacja laureatów Przeglądu.Na deskach teatru zaprezentowali się zwycięzcy w poszczególnych kategoriach oraz zdobywczyni nagrody Grand Prix. W tym roku wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności aktorskich, wokalnych i scenicznych. Szczególne wrażenie zrobił występ zdobywczyni nagrody Grand Prix Przeglądu, Alicji Wojnarowskiej, uczennicy szóstej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy. Młoda aktorka zaprezentowała niezwykle poruszający monodram pt. „Bajka o wojnie” przygotowany na podstawie spektaklu „Rzecz o wojnie” autorstwa Joanny Rudniańskiej.              Po występach na żywo nastąpiło podsumowanie Przeglądu oraz wręczenie pamiątkowych statuetek, pucharów i nagród wszystkim tegorocznym laureatom. Sponsorami i partnerami Przeglądu byli:

Marszałek Województwa Podkarpackiego

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego,

Prezydent Miasta Rzeszowa,

Szkoła Języków Obcych PROMAR,

Rada Rodziców przy SP 16,

Kino Helios,

Podkarpacki Bank Spółdzielczy,

PZU,

Piekarnia Nawłoka,

G2A Rzeszów,

Kula Bowling Club

Park trampolin FlyPark Rzeszów

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Szesnastki.

Wszystkim partnerom, sponsorom, uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznym Przeglądzie i zapraszamy na jubileuszowy konkurs w przyszłym roku.