W mijającym roku szkolnym uczniowie bardzo aktywnie spędzali środowe przerwy – mieli możliwość odgadywania różnych zagadek logicznych.

W pierwszym semestrze uczniowie mogli sprawdzić swoje logiczne myślenie w  18, a w drugim semestrze w 16 zagadkach.

Ostatecznie Mistrzynią Zagadek Logicznych zarówno w pierwszym, jak  i w drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019, została Natalia Stryczek z klasy 7c, która łącznie rozwiązała ich aż 26.

W pierwszym semestrze Wicemistrzem Zagadek Logicznych został  Radosław Jabłoński z klasy 8a. Wyróżnienie zdobyli:  Martyna Fornal z 7a, Daniel Chmielewski z 7c oraz Julita Sarna z 7a.

Semestr drugi przyniósł tytuł Wicemistrza Zagadek Logicznych dla Filipa Wołowca z klasy 7c oraz Wicemistrzyni Zagadek Logicznych dla Zofii Dziedzic – również z klasy 7c. Wyróżnienia przyznano: Darii Rechtoń z klasy 5d, Julicie Sarnie z 7a, Jakubowi Barowi z 6b oraz Weronice Cisek z 6b.

Jednym z elementów realizacji innowacji był także konkurs, w którym uczniowie rywalizowali o tytuł Mistrza Logicznego Myślenia. Uczestnicy mogli zmierzyć się z piętnastoma pozornie prostymi, a jednocześnie podchwytliwymi zadaniami.
Tytuł Mistrza przypadł Mai Gruceli z klasy 8a. Wicemistrzami zostali: Mikołaj Bradliński z klasy 5d,  Maksymilian Charchut z 8b oraz Emilia Kras z klasy 8a. W konkursie przyznano też dwa wyróżnienia, które trafiły do Kingi Celtner z klasy 7b oraz Daniela Chmielewskiego z 7c.

Dla wszystkich wymienionych osób przygotowano pamiątkowe dyplomy, a dla zwycięzców  konkursu dodatkowo drobne upominki, które rozdane zostaną po apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.