7 czerwca uczniowie klasy 1a, wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Korczykowską i panią Anną Kiełb, wybrali się odkrywać osobliwości Rzeszowa. Oglądali zabytkowy Rynek, zwiedzali Ratusz. W Ratuszu, w Sali Ślubów, przeprowadzili debatę na temat „Co ulepszyć w naszej szkole?”.  Wszyscy chcieli oczywiście basen i … dłuższe lekcje.

Piękne sale Ratusza wzbudzały w uczniach respekt i ciekawość. Potem były lody w Manufakturze, chlapanie się w Fontannie Multimedialnej i podziwianie Zamku Lubomirskich. W przerwie na drugie śniadanie, wychowawczyni czytała ”małym molom książkowym” z 1a o wakacjach Pompona.

Na zakończenie była lekcja w Muzeum Dobranocek. Uczestnicy dowiedzieli się jak powstawały pierwsze kreskówki i zachwycili się pokojem Misia Uszatka. To była bardzo udana wycieczka, podczas której dzieci stwierdziły, że mieszkamy w pięknym mieście.