5 czerwca 2019 r. w klasie 1b oraz 3b odbyły się, ostatnie już w tym roku szkolnym, zajęcia projektu realizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski w partnerstwie ze Stowarzyszeniem EKOSKOP. Program był finansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pan dr Maciej Kunysz wprowadził dzieci w fascynujący i niezwykły świat owadów. Okazało się, że jest to najbardziej zróżnicowana grupa zwierząt na świecie, licząca ponad 1,5 miliona gatunków! Nawet trudno sobie wyobrazić jak ogromny mają wpływ na życie człowieka. Podczas zajęć uczniowie poznali wiele gatunków owadów, ich budowę, charakterystyczne organy i ich funkcje. Wiele emocji wzbudziły żywe okazy świerszczy, u których nauczyli się odróżniać płeć, a nawet wiek!

Serdecznie dziękujemy stowarzyszeniu EKOSKOP za zrealizowane  w naszej szkole warsztaty plenerowe  i laboratoryjne. Doskonale uzupełniły formalną edukację przyrodniczą. Były prowadzone na bardzo wysokim poziomie i zawsze idealnie dostosowane do wieku uczniów.

Ciekawe zajęcia, w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, prowadzone przez pełnych pasji i zaangażowania trenerów, przy użyciu bogatych środków i narzędzi, którymi dysponuje EKOSKOP są dla dzieci bardzo atrakcyjne. Zachęcają do poznawania i odkrywania świata przyrody.  Dzięki takiej formie zajęć dzieci uczą się szybko i efektywnie oraz trwale kształtują swoje nastawienie do nauki.

Koordynatorki projektu: Aldona Akwarska-Stanisz i Agata Forystek