17 maja uczniowie kl. 3b wzięli udział w warsztatach nad Wisłokiem, które zorganizowano w ramach projektu „Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców”.

Podczas zajęć dzieci uczyły się m.in. rozpoznawać rośliny łąkowe, które niegdyś były w codziennym użyciu naszych babć. Później uczniowie  wykonali z nich zielniki. Poznali też najstarszych mieszkańców rezerwatu Lisia Góra, czyli dwustuletnie dęby oraz całe bogactwo życia tego wyjątkowego miejsca. W poczuciu odpowiedzialności i w trosce o piękno naszego rezerwatu, wszyscy uczestnicy zajęć, z ogromnym zaangażowaniem zebrali pozostawione tu przez mieszkańców śmieci. Na koniec była zabawa, pieczenie grzanek z dżemem i oczywiście lody.

Przewodnikami dzieci byli: pani Kasia i pan Mirek Ruszała, którym bardzo dziękujemy za to, że skutecznie od lat zarażają nas swoją wiedzą, pasją i miłością do przyrody.