O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielania pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dzieci już od najmłodszych lat powinny mieć świadomość, że szybka i prawidłowa reakcja może pomóc uratować życie i zdrowie drugiego człowieka.

Dlatego, 21 maja 2019 r., dzieci z klasy 1b wzięły udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonych przez państwa Annę i Macieja Brożynów. Uczniowie dowiedzieli się, że aby zacząć kogoś ratować, muszą też sobie zapewnić bezpieczeństwo. Nauczyli się jak prawidłowo wezwać pomoc oraz jak sprawdzić stan przytomności. Wykorzystując fantoma , starali się opanować trudną umiejętność odpowiedniego uciskania klatki piersiowej.

Szkoła jest miejscem, w którym uczymy dzieci, jak mają radzić sobie w świecie, dlatego warto było odbyć taką szczególną lekcję – lekcję ratowania życia, za którą bardzo serdecznie dziękujemy!