Przez dwa dni uczniowie z Małego Wolontariatu z klas 1a, 3a i 3b zbierali datki na zakup kwiatów, które już niebawem zostaną posadzone przed Ośrodkiem dla Bezdomnych Kobiet im. Brata Alberta w Racławówce pod Rzeszowem. Zebrano 309 zł.

16 maja wolontariusze z klasy 1a przekazali 20 pięknych pelargonii na ręce pani dyrektor Doroty Rząsy i pod czujnym okiem pani Józefy Lis zasadzili kwiaty w donicach i skrzynkach, które zostały umieszczone przed wejściem do szkoły. Tego samego dnia uczniowie klasy 1a  z wychowawczynią- panią Małgorzatą Korczykowską i bardzo zaangażowanym w sprawy Małego Wolontariatu rodzicem z Rady Rodziców- panią Małgorzatą Pęcherek, zawieźli kwiaty do Racławówki. Skrzynki z babkami i pelargoniami zostały przekazane pani kierownik ośrodka Teresie Gibale i jej podopiecznym. Wszyscy powitali uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 z wielką radością i wdzięcznością. Uczniowie zostali oprowadzeni po ośrodku i poczęstowani pysznymi racuchami. To były piękne chwile , które na długo pozostaną w pamięci.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom: rodzicom i uczniom za wrażliwość, dobre serce i ofiarność. Szczególne podziękowania należą się również pani Teresie Smyk za przekazanie dodatkowej skrzynki różnych roślin, które także dotarły do Racławówki oraz pani Małgorzacie Pęcherek za pomoc w zakupie i przekazaniu kwiatów.