10 i 11 maja 2018 r. uczniowie z klasy 5a odwiedzili Miasto Dzieci Świata, czyli Rabkę. Mieszkaliśmy na południowo - wschodnim stoku Bani, a ośrodek wypoczynkowy „Ela” był bez zarzutu… wcale nie był do… bani.

Najpierw były szaleństwa w Rabkolandzie, a wieczorem wizyta w muzeum – kościele im. Władysława Orkana.

W piątek pracowaliśmy w akademii malarstwa na szkle. Kolorowaliśmy górali we wspaniałych strojach z Gorców. Doskonale zapamiętaliśmy kolory stroju i nazwy, szczególnie słowo: parzenica.

W samo południe weszliśmy na Maciejową. Na polanie Przysop, na wysokości 852 m n.p.m., nieopodal granicy Gorczańskiego Parku Narodowego, prosto
z bacówki rozciągał się wspaniały widok na Tatry i Babią Górę. Pani Aldona Akwarska – Stanisz  zrobiła wspaniałe zdjęcia.

W tamtą stronę zatrzymaliśmy się w Tarnowie – w polskim biegunie ciepła,
a w drodze powrotnej jeszcze odwiedziliśmy Park Historyczny Blizna.

Wyjazd zorganizowała nasza wychowawczyni, pani Magdalena Lubas.